BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 05.02.2009

Przedstawiamy nowe gry z serii Battlefield(tm)


Wkrótce gracze ponownie wyruszą na wojnę i to dwukrotnie!
Jedna z najpopularniejszych serii wojennych gier akcji będzie się w najbliższym czasie bardzo dynamicznie rozwijać. Z wielką przyjemnością chcielibyśmy ogłosić, że pracujemy nad dwoma zupełnie nowymi pozycjami z tego cyklu - Battlefield: Bad Company 2(tm) i Battlefield 1943(tm).

Pierwsza z nich to bezpośrednia kontynuacja wielkiego hitu z minionego roku. Gracze ponownie dołączą do oddziału żołnierzy i wezmą udział w działaniach wojennych na wielką skalę. Jak zwykle będzie dużo strzelaniny i wybuchów - krótko mówiąc, niszczenia wszystkiego, co się napotka. Realistyczną destrukcję zapewni technologia graficzna Frostbite(tm), która tak znakomicie sprawdziła się w pierwszej części Battlefied: Bad Company(tm). Kontynuacja dostępna będzie w wersji na komputery PC oraz Xbox 360(tm) i PLAYSTATION(r)3.

Ponadto równolegle powstaje gra, zatytułowana Battlefield 1943. Jej kluczowym elementem ma być tryb zabawy wieloosobowej, obsługujący do 24 chętnych jednocześnie. Gracze zostaną przeniesieni w realia II Wojny Światowej, aby wziąć udział w trzech historycznych bitwach - w rejonie Guadalcanal, Wake Island i Iwo Jimy. Będzie można korzystać z autentycznych rodzajów broni oraz ówczesnych maszyn bojowych. Gra pojawi się jeszcze w tym roku i będzie dostępna dla PC oraz Xbox 360 i PLAYSTATION 3.
Wersja konsolowa dystrybuowana będzie odpowiednio za pośrednictwem Xbox LIVE(tm) i PLAYSTATION(r)Store.

Więcej informacji na temat marki Battlefield(tm) znajduje się na oficjalnej stronie http://polska.ea.com/1943 i http://polska.ea.com/badcompany2.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: