BIURO PRASOWE

Volkswagen Bank, 30.07.2008

Szybciej, wygodniej, bezpieczniej - nowy system bankowości elektronicznej VW Bank direct


Volkswagen Bank direct uruchomił nowy system bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu klient może dostrzec wiele nowych opcji, np. możliwość dowolnej konfiguracji własnej strony powitalnej a także skorzystać z ułatwień dla osób z wadą wzroku. Szczególną wagę Bank przywiązuje do najwyższych standardów bezpieczeństwa, które tradycyjnie już wyróżniają serwis bankowy Volkswagen Bank direct spośród innych dostępnych na rynku ofert.
Nowa wersja systemu bankowości elektronicznej została udostępniona przez Volkswagen Bank direct w połowie lipca 2008 r.
- W trakcie przygotowywania nowej koncepcji systemu bazowaliśmy na spostrzeżeniach naszych klientów. Oprócz rozszerzenia zakresu funkcji dostępnych w systemie, położyliśmy nacisk na bezpieczeństwo jego użytkowników, jak również dostępność do platformy z dowolnej przeglądarki internetowej - mówi Jarosław Augustowski, Dyrektor Volkswagen Bank direct.

Podobnie jak we wcześniejszej wersji systemu, aby się zalogować konieczne jest podanie przez klienta jego unikalnego numeru (nadanego przez bank) oraz klucza. Klucz składa się z dwóch elementów: hasła wybranego przez posiadacza konta oraz kodu z dostarczonego przez bank urządzenia szyfrującego, tzw. tokena.

W systemie bankowości elektronicznej VW Bank direct wykorzystywany jest token RSA Security, gwarantujący klientom niezawodność i pełne bezpieczeństwo. Natomiast połączenie internetowe jest szyfrowane przy użyciu jednego z najbardziej zaawansowanych protokołów transmisji - SSL3 o sile 128 bitów. Identyfikatorem bezpiecznego połączenia jest symbol zamkniętej, żółtej kłódki pojawiającej się w pasku stanu przeglądarki internetowej. Szyfrowanie połączenia wymaga uzyskania przez bank certyfikatu potwierdzającego autentyczność jego stron. Aby sprawdzić ważność certyfikatu potwierdzającego, że korzysta się z prawdziwej strony internetowej Volkswagen Bank direct, wystarczy dwukrotnie kliknąć ikonę kłódki.

Kolejnym zabezpieczeniem nowej platformy transakcyjnej jest analizowanie przez system czasu, jaki upłynął od wykonania ostatniej operacji przez użytkownika. W przypadku, gdy klient w czasie 10 minut nie wykona żadnej transakcji, zostanie on automatycznie wylogowany z systemu. W takiej sytuacji kontynuacja pracy wymaga ponownego zalogowania. Zastosowanie takiej formy zabezpieczeń oraz identyfikacji, praktycznie wyklucza nieautoryzowany dostęp do systemu.

- Standardy bezpieczeństwa to jeden z naszych priorytetów. Każda operacja musi zostać zaakceptowana przez klienta przy użyciu jego indywidualnego klucza, dlatego z bankowości elektronicznej Volkswagen Bank direct może bezpiecznie korzystać praktycznie wszędzie - dodaje Jarosław Augustowski.

Po zalogowaniu się do nowego serwisu transakcyjnego zmiany widać na pierwszy rzut oka. W porównaniu z poprzednią wersją, system bankowości elektronicznej Volkswagen Bank direct stał się bardziej przyjazny użytkownikowi. Nowością jest możliwość tworzenia przez klienta własnych skrótów do usług, z których najczęściej korzysta (Moje skróty), ale także skonfigurowanie strony powitalnej (Mój portfel). To innowacyjne rozwiązanie stosowane jak dotąd przez nieliczne banki w Polsce. Na uwagę zasługuje również fakt, że system można modyfikować także w zakresie wielkości stosowanych w nim czcionek oraz kolorów. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób mających problemy ze wzrokiem.

Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych z serwisu bankowego oferowanego przez Volkswagen Bank direct mogą korzystać wszyscy internauci bez względu na to, którą przeglądarkę mają zainstalowaną na swoim komputerze.
- Klient nie jest w żaden sposób ograniczony, dlatego może korzystać z przeglądarek takich jak Mozilla Firefox serii 2 i 3, Internet Explorer 6 i 7, jak również Opery w wersji 9.5. - mówi Jarosław Augustowski, Dyrektor Volkswagen Bank direct. Dodatkowo system dostępny jest również poprzez telefony komórkowe oraz inne urządzenia mobilne.

Użytkownicy serwisu mogą za pomocą bankowości elektronicznej także kontaktować się z pracownikami banku - poprzez moduł poczty wewnętrznej. Za jej pomocą klient może wnioskować o zmianę limitów transakcyjnych oraz niektórych danych osobowych. Poczta wewnętrzna może być również wykorzystywana do składania ewentualnych reklamacji.

***

Informacje o Volkswagen Bank Polska S.A.:

Volkswagen Bank Polska został utworzony na początku 1998 roku. Działalność operacyjną rozpoczął 30 lipca 1998 roku, po otrzymaniu licencji bankowej od Narodowego Banku Polskiego. Kapitał zakładowy banku wynosi 54, 5 mln PLN. Volkswagen Bank Polska wchodzi w skład Volkswagen Financial Services AG oraz Kulczyk Pon Investment B.V. Volkswagen Bank Polska posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie finansowania pojazdów na rynku europejskim i specjalizuje się w obsłudze Klientów kupujących samochody na kredyt. Klientami banku, są osoby kupujące na kredyt samochody marek Volkswagen, Audi, SEAT lub Škoda. Więcej informacji: www.vwbank.pl.

Informacje o Volkswagen Bank direct:

Volkswagen Bank direct oferuje usługi bankowości bezpośredniej na polskim rynku od kwietnia 2001 roku. Oferta banku dla Klientów indywidualnych i przedsiębiorców obejmuje m.in. rachunki oszczędnościowe i oszczędnościowo-rozliczeniowe, lokaty terminowe, karty płatnicze, kredyty gotówkowe, fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia indywidualne. Kompleksowa obsługa Klientów odbywa się przez Internet i telefon. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii bank gwarantuje Klientom profesjonalną obsługę oraz najwyższy standard bezpieczeństwa wszelkich transakcji. Bank nie ponosi kosztów związanych z zakładaniem i utrzymaniem sieci oddziałów i dzięki temu może zaoferować Klientom wyjątkowo atrakcyjne warunki prowadzenia rachunków.

Od początku działalności Bank przywiązuje dużą wagę do przejrzystej prezentacji oferty i warunków finansowych dla Klientów.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Daniel Woubishet, tel. 22 858 74 58
e-mail:

Volkswagen Bank direct
Ewa Boguszewska, tel. (22) 538 78 71
e-mail: