BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 20.08.2008

Command & Conquer(tm): Red Alert 3(tm) z doborową obsadą.


Gwiazdy srebrnego ekranu spotkały się na planie filmowym nowej odsłony najpopularniejszej serii gier strategicznych wszech czasów.
Znamy nazwiska aktorów występujących w strategii czasu rzeczywistego Command & Conquer: Red Alert 3. W pracach nad ilustrującymi fabułę gry filmami wzięły udział największe gwiazdy srebrnego ekranu, mistrzowie sztuk walki oraz legendy gatunku science fiction z całego świata.

Oto nazwiska odtwórców poszczególnych ról: Gemma Atkinson ("Hollyoaks"), Tim Curry ("Rocky Horror Picture Show", "Polowanie na Czerwony Październik"), Andrew Divoff ("Zagubieni"), Kelly Hu ("X2", "Król Skorpion"), Jenny McCarthy ("Krzyk 3", dziewczyna roku "Playboya"), Ivana Milicevic ("Casino Royale"), Jonathan Pryce ("Piraci z Karaibów"), J.K. Simmons ("Spider-Man", "Juno"), Autumn Reeser ("The OC"), Peter Stormare ("Prison Break", "Armageddon"), George Takei ("Star Trek", "Heroes"), Randy "The Natural" Couture (były czempion UFC Heavyweight) i Gina "Conviction" Carano (niepokonana zawodniczka Elite XC, American Gladiators).

- Jest to najciekawsza obsada, z jaką mieliśmy do czynienia w trzynastoletniej historii serii Command & Conquer - powiedział Chris Corry, producent wykonawczy w EALA. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż dostarczymy na rynek wysokiej jakości produkcję, która dzięki znakomitej grze aktorskiej dorównuje największym przebojom kinowym i telewizyjnym.

- Nie byłam pewna, czego powinnam się spodziewać, gdy zaczęłam pracę nad grą wideo. Ale już wiem, że Red Alert 3 to interaktywny film. A praca na planie tej produkcji okazała się świetną zabawą! - powiedziała Jenny McCarthy, która wcieliła się w postać alianckiej agentki Tanyi, ulubionej bohaterki fanów serii.

- Uważam, że gry wideo są nowym obszarem, w którym mogą realizować się aktorzy. Tworzenie filmów z ich udziałem jest obok zwykłej grafiki i odpowiedniej animacji jeszcze jedną drogą nawiązania kontaktu z graczem. - powiedział J.K. Simmons odgrywający rolę antykomunistycznego amerykańskiego prezydenta Howarda
T. Ackermana. - Współtworzenie takiego hitu jak Red Alert 3 i praca z aktorami pokroju Jonathana Pryce, Tima Curry i Petera Stormare, to również świetna okazja do dobrej zabawy.

Fani chcący poznać resztę twórców przerywników filmowych mogą już teraz zamówić Command & Conquer: Red Alert 3 Premier Edition - limitowaną edycję gry, w której znajduje się bonusowa płyta DVD zawierająca ponad godzinę ekskluzywnych materiałów, w tym wywiadów i materiałów wideo ukazujących kulisy pracy na planie filmowym. W skład Premier Edition wchodzą również dodatki, takie jak: bonusowe mapy do trybu wieloosobowego, wskazówki strategiczne od twórców gry, oficjalna ścieżka dźwiękowa i ekskluzywny klucz do bety kolejnej gry z serii Command & Conquer.

Ci, którzy już zamówili przedpremierowo Premier Edition lub zwykłą edycję gry Red Alert 3, otrzymają dodatkowo specjalny bonusowy pakiet, składający się z:

  • Command & Conquer: Red Alert 2 - jednej z najlepszych gier RTS w historii,
  • From Fighter to Assassin - materiału o gwieździe EliteXC, Ginie Carano,
  • Premier Edition Sneak Peek - specjalnych materiałów Raising of the Iron Curtain, From Pens to Pixels, Command School i BattleCast Primetime,
  • Red Alert Retrospective - dodatku traktującego o poprzednich grach serii: Command & Conquer: Red Alert , Command & Conquer: Red Alert 2 i Command & Conquer: Yuri's Revenge,
  • Niedostępnych nigdzie indziej map do trybu potyczki w grze Command & Conquer: Red Alert 3 (dostępne po premierze)
  • Tapet na pulpit związanych z grą Command & Conquer: Red Alert 3.


Command & Conquer: Red Alert 3 w wersji na PC i konsolę Xbox 360(tm) trafi do sklepów jesienią. Więcej informacji na temat gry znajduje się na stronie www.ea.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: