BIURO PRASOWE

Logitech, 21.08.2008

Pierwsza kierownica z mechanizmem sprzężenia zwrotnego dla konsoli Wii


Logitech Speed Force Wireless Racing Wheel Works to dodatkowe emocje dla miłośników Need for Speed(tm) Undercover i konsoli Wii
FREMONT, Calif. - 21 sierpnia 2008 - Firma Logitech (NASDAQ: LOGI) zapowiedziała dziś premierę Logitech(r) Speed Force Wireless(tm) - pierwszej kierownicy z mechanizmem siłowego sprzężenia zwrotnego dedykowanej konsoli Wii. Nowa bezprzewodowa kierownica jest również kompatybilna z grą Electronic Arts' Need for Speed(tm) Undercover na platformę Wii.

- Bardzo cieszymy się z naszej współpracy z Nintendo oraz Electronic Arts - powiedział Ruben Mookerjee, Logitech's director of product marketing for gaming. - Już od ponad dekady rozwijamy technologię siłowego sprzężenia zwrotnego, a Logitech(r) Speed Force Wireless(tm) to nasza 19 kierownica wyposażona w to rozwiązanie. Życzymy wszystkim naprawdę mocnych wrażeń na wirtualnych trasach wyścigowych.

- Need for Speed to jedna z najpopularniejszych gier wyścigowych. O jej sukcesie zadecydował duży realizm i szybka akcja. - powiedział Larry LaPierre, Vice President w studio EA, Black Box. Już w listopadzie gracze będą mogli wypróbować Need for Speed Undercover i sprawdzić na własnej skórze jak działa siłowe sprzężenie zwrotne w nowej kierownicy Logitech.

Logitech Speed Force Wireless to jednoelementowe bezprzewodowe rozwiązanie, które nie wymaga skomplikowanej instalacji i pozwala zachować całkowitą swobodę gry. Dzięki rozsuwanej podstawce kierownicę można wygodnie położyć na kolanach i zasiąść w fotelu. Wbudowane przekładki gazu i hamulców umieszczono bezpośrednio przy podstawie kierownicy, na jej ramionach znalazły się znane wszystkim użytkownikom konsoli Wii przyciski dedykowane nawigacji po menu gry.
Logitech Speed Force Wireless dzięki wykorzystaniu bezprzewodowej technologii 2.4 GHz, działa w zasięgu do 10m od konsoli.

Technologia siłowego sprzężenia zwrotnego
Pierwsze urządzenie firmy opierające się na technologii siłowego sprzężenia zwrotnego pojawiło się na rynku w 1998 roku, od tego czasu Logitech zaprojektował
19 modeli wykorzystujących tą technologię - do tej pory sprzedano 5 milionów sztuk tych urządzeń. W tym samym czasie na rynku pojawiło się ponad 100 gier przeznaczonych na tego typu sprzęt.

Technologia siłowego sprzężenia zwrotnego, w przeciwieństwie do wibracji lub technologii rumble, sprawia, że kierownica w bardzo realistyczny sposób reaguje na dynamikę prowadzenia pojazdu, wywołując wrażenia bardzo podobne do prawdziwych - dokładnie tak jakby urządzenie było poddane działaniu sił zewnętrznych.

Need for Speed Undercover
Need for Speed Undercover to prawdziwy powrót do korzeni. Szalone ucieczki przed policyjnymi pościgami, zapierające dech w piersiach wyścigi i najlepsze samochody od zawsze były znakiem rozpoznawczym serii. Premiera Need for Speed Undercover zapowiadana jest w listopadzie. Gra będzie dostępna na platformach: Xbox 360(tm), PLAYSTATION(r)3, Wii(tm), PlayStation(r)2, Nintendo DS(tm), PSP(r) (PlayStation(r) Portable), komputery PC oraz telefony komórkowe. Więcej informacji na www.needforspeed.com.

Cena i dostępność
Kierownica Logitech Speed Force Wireless powinna pojawić się w sprzedaży w USA i Europie na początku listopada. Sugerowana przez producenta cena detaliczna urządzenia wyniesie w Polsce 249 PLN.

***

Logitech - informacje
Logitech jest światowym liderem w dziedzinie produktów służących cyfrowej rozrywce.
Od urządzeń komputerowych, przez domową rozrywkę, po platformy komunikacyjne, Logitech oferuje sprzęt i oprogramowanie umożliwiające nawigację w świecie cyfrowej rozrywki - muzyki, wideo, gier, mediów społeczościowych czy komunikacji przez Internet. Tworzone przez Logitech rozwiązania pozwalają również w pełni korzystać z nawigacji cyfrowej, zarządzać bezpieczeństwem oraz sterować domowymi urządzeniami. Założona w 1981 roku firma Logitech International to szwajcarska spółka notowana na szwajcarskiej giełdzie SWX (LOGN) oraz w Stanach Zjednoczonych na Nasdaq Global Select Market (LOGI).

Kontakt dla mediów:
Krzysztof Machnicki, Logitech: +48(22)8448278
()

Tomasz Cichocki, Partner of Promotion: +48(22)8587458#51
()