BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 21.08.2008

EA SPORTS(tm) wkracza na tenisowe korty!


Nowa gra sportowa na Wii(tm) wprowadzi Was w świat profesjonalnego tenisa.
W pierwszej kolejności w nową grę sportową Electronic Arts zagrają posiadacze konsoli Wii. Edycje dedykowane innym platformom pojawią się na rynku niedługo później. Nadchodząca produkcja jest pierwszym tytułem spod znaku EA SPORTS, który wykorzysta przystawkę Wii MotionPlus(tm), podłączaną do pilota konsoli Wii. Dzięki temu ruchy graczy będą jeszcze lepiej odwzorowane w wirtualnym świecie.

- Było dla nas oczywiste, że wkroczenie w świat tenisa to wyzwanie, które będziemy musieli podjąć - powiedział Peter Moore, prezes EA SPORTS. - Nasza nowa marka tenisowa, tworzona początkowo wyłącznie z myślą o Wii, umożliwi wcielenie się w sportowe gwiazdy i przeżycie niesamowitych emocji, porównywalnych do panujących na Wimbledonie.

Specjaliści z EA SPORTS podchodzą do tematyki tenisa w unikalny sposób. Przygotowywana gra będzie zarazem jedyną, w której pojawią się tereny znane z turniejów wimbledońskich. Na dodatek wyjątkowo intuicyjny system sterowania pozwoli graczom na bardzo realistyczną zabawę.

Więcej informacji na temat nadchodzącej gry znajduje się na oficjalnej stronie www.easports.com/tennis oraz pod adresem www.ea.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: