BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 17.06.2008

SPORE(tm): Fabryka stworów


Ożyw swoje stwory przed premierą gry SPORE(tm)! Twórcy gry The Sims(tm) prezentują kolejny wielki hit - SPORE. Fabryka stworów to wprowadzenie do tego wspaniałego świata. Jest to rozbudowane, ale jednocześnie łatwe w użyciu narzędzie do projektowania... stworów! Do zabawy wystarczy komputer (PC lub Mac) oraz mysz.
Fabryka stworów będzie dostępna w dwóch wersjach. Pełną można będzie kupić od 20 czerwca w sklepach na terenie całego kraju, natomiast próbną można już dziś pobrać za darmo, m.in. na stronie www.fabrykastworow.pl. Jedyne ograniczenie wersji próbnej stanowi ilość dostępnych elementów - gracze wykorzystają w nim tylko 25% ogólnego potencjału narzędzi.

Gotowymi kreacjami z obu wersji można się podzielić z przyjaciółmi w ramach encyklopedii Sporepedia(tm) (www.spore.com) oraz w łatwy sposób publikować je na łamach serwisu YouTube (pl.youtube.com/spore).

- To właśnie dziś rozpoczyna się rynkowy żywot gry Spore - /powiedziała Lucy Bradshaw, producentka wykonawcza i dyrektor generalna studia Maxis. - Nie możemy się doczekać tego, czego dokonają gracze przy użyciu Fabryki stworów. Będziemy z uwagą śledzić tworzone przez nich kreacje.

Gra SPORE jest nowym dziełem twórców serii The Sims. Ta wyczekiwana produkcja umożliwi każdemu wykreowanie własnego świata, w którym ewoluuje życie, powstają cywilizacje itd. Dzięki SPORE z łatwością będzie można stworzyć każdy aspekt rzeczywistości - począwszy od istot, poprzez pojazdy, a skończywszy na budowlach. Nie będzie też problemem zwiedzanie światów, opracowanych przez innych graczy, jak również dzielenie się własnymi kreacjami ze społecznością.

Europejska premiera gry 5 września!

Więcej informacji na temat SPORE znajduje się na oficjalnej stronie www.spore.com oraz pod adresem www.ea.pl.

Do uruchomienia Fabryki stworów potrzebujesz:

WINDOWS XP
* procesor P4 2,0 GHz lub odpowiednik,
* 512 MB pamięci RAM,
* karta graficzna ze 128 MB pamięci VideoRAM i obsługą funkcji Pixel Shader 2.0,
* najnowsza wersja DirectX 9.0c,
* co najmniej 290 MB wolnego miejsca na dysku twardym do instalacji, plus dodatkowe miejsce na zapis stworzonych stworów.

WINDOWS VISTA
* procesor P4 2,0 GHz lub odpowiednik,
* 768 MB pamięci RAM,
* karta graficzna ze 128 MB pamięci VideoRAM i obsługą funkcji Pixel Shader 2.0,
* co najmniej 290 MB wolnego miejsca na dysku twardym do instalacji, plus dodatkowe miejsce na zapis stworzonych stworów.

MAC
* Mac OS X 10.5.3 Leopard lub nowszy,
* system operacyjny: Mac OS X 10.5.3 Leopard lub nowszy Procesor: Intel Core Duo,
* 1024 MB pamięci RAM,
* ATI X1600 lub NVIDIA 7300 GT z 128 MB wideo RAM, lub zintegrowana Intel GMA X3100,
* W przypadku komputerów z wbudowanymi kartami graficznymi, gra wymaga: Intel Integrated Chipset GMA X3100 z Dual 2.0 GHz CPUs, lub 1.7 GHz Core 2 Duo, lub odpowiednika. Obsługiwane karty graficzne: ATI Radeon(TM) serie X1600, X1900, HD 2400, HD 2600. NVIDIA GeForce serie 7300,7600, 8600, 8800. Intel(R) Extreme Graphics GMA X3100. Na komputerach Macintosh gra nie obsługuje zintegrowanych kart graficznych GMA 950.

Fabryki stworów nie uruchomisz na komputerze z procesorem PowerPC (G3/G4/G5).

Więcej informacji znajduje się w pliku pomocy dołączonym do programu.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: