BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 17.07.2008

Rhianna Pratchett autorką scenariusza do Mirror's Edge(tm)


Mirror's Edge przedstawia Faith, nową bohaterkę, która wkrótce stanie się ikoną gier wideo.
Z przyjemnością ogłaszamy, że autorką scenariusza gry Mirror's Edg została pisarka i scenarzystka Rhianna Pratchett. Rhianna przedstawi graczom Faith, biegaczkę poruszającą się po świecie, gdzie komunikacja jest monitorowana, a obywatele podlegją ścisłej kontroli. Biegacze to specjaliści wynajmowani do przekazywania tajnych informacji, chronionych przed władzami. Gdy siostra Faith zostaje oskarżona o morderstwo, którego nie popełniła, główna bohaterka trafia na obrzeża miasta i wchodzi w konflikt z prawem.

- Praca ze studiem DICE była dla mnie wielkim przeżyciem: to niezwykłe tchnąć życie w Faith, zbudować wokół niej świat, stworzyć relacje i nadać własną historię - powiedziała Rhianna Pratchett. - Moje bohaterki i bohaterowie zawsze byli zwykłymi postaciami, które w wyniku wydarzeń ujętych w fabule stawały się kimś nadzwyczajnym. Faith to zdolna osoba, ale oczywiście daleko jej do superbohaterki. Jak każdy z nas ma wady. Krótko mówiąc: jest autentyczna. I w tym właśnie tkwi jej urok.

Mirror's Edge pozwoli graczom odczuć na własnej skórze, jak wygląda życie bohaterki poruszającej się po nowoczesnym, napełniającym lękiem wysokości mieście, angażującej się w emocjonujące walki, widowiskowe pościgi i rozwiązywanie logicznych łamigłówek. Za sprawą innowacyjnego systemu ruchu i realistycznej perspektywy pierwszej osoby, gracze zostaną przeniesieni wprost do świata dachów wieżowców Faith.


- Byliśmy bardzo podekscytowani pracując wraz z Rhianną nad rozwojem osi fabularnej, tła i postaci Faith - powiedział Owen O'Brien, producent wykonawczy. - Mieliśmy ogromne szczęście, że w kreowaniu Mirror's Edge mogliśmy współdziałać z kimś, kto jest nie tylko pisarzem, ale i zapalonym graczem.

Podczas swojej dziesięcioletniej przygody z przemysłem gier, znalazła się na liście stu najbardziej wpływowych kobiet w branży, opracowanej na podstawie opinii czytelników serwisu Next-Gen.Biz. Rhianna brała także udział w powstawaniu kilku wysokobudżetowych tytułów, jak Heavenly Sword czy Overlord, a w uznaniu dorobku została nominowana do nagród BAFTA oraz Develop Award. Więcej informacji o pracy pisarki można znaleźć na jej oficjalnej witrynie www.rhiannapratchett.com.

Gra Mirror's Edge powstaje w Sztokholmie, w siedzibie zespołu EA Digital Illusions CE AB (DICE). To rewolucyjne spojrzenie na gatunek przygodowych gier akcji ukazanych z perspektywy pierwszej osoby trafi do sprzedaży pod koniec tego roku na platformy PC, PLAYSTATION(r)3 oraz Xbox 360(tm). Więcej informacji znajduje się pod adresem www.ea.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: