BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 19.06.2008

Sporomania ogarnia Polskę!


Wersja próbna kreatora SPORE(tm): Fabryka stworów została pobrana z polskiej strony www.fabrykastworow.pl już ponad 20 tysięcy razy!
Wystarczyły dwa dni, aby aż 20 tysięcy polskich fanów SPORE: Fabryka Stworów rozpoczęło swoją przygodę z najnowszą produkcją twórców kultowej gry The Sims(tm). Fabryka stworów, program umożliwiający tworzenie własnych stworów i ożywianie ich, cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy, nie tylko w Polsce. Już teraz na Sporopedii(tm) (www.spore.com) można podziwiać ponad 385 tysięcy stworków własnoręcznie wykonanych przez graczy z całego świata. Stworkami można pochwalić się także na łamach serwisu YouTube (pl.youtube.com/spore), gdzie już teraz jest 25 tysięcy filmików.

W zabawie tworzenia własnych stworów, przy użyciu kreatora znajdującego się na stronie Electronic Arts, bierze udział także społeczność jednego z najpopularniejszych serwisów - Grono.net. Gronowicze mogą wziąć udział w konkursie na hasło promujące grę SPORE(tm), w którym mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody.

SPORE: Fabryka stworów w pełnej wersji pojawi się na polskim rynku już 20 czerwca, a 5 września będzie można kupić długo wyczekiwaną przez wszystkich grę SPORE. Dzięki niej gracz po stworzeniu swojej rasy, zaczynie podbój i kolonizację kosmosu.

Więcej informacji na temat SPORE znajduje się na oficjalnej stronie www.spore.com oraz pod adresem www.ea.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: