BIURO PRASOWE

Xerox, 18.06.2008

Nowy uniwersalny sterownik druku firmy Xerox


Xerox udostępnił użytkownikom urządzeń drukujących uniwersalny sterownik druku - Mobile Express Driver, który umożliwia drukowanie dokumentów na każdej dostępnej drukarce i urządzeniu wielofunkcyjnym, niezależnie od tego czy jest to drukarka Xerox, czy nie. Nowy sterownik można ściągnąć za darmo ze strony http://www.xerox.com/mobile dla Windows XP i Vista.
Korzystanie ze sterownika jest bardzo proste. Po podłączeniu się użytkownika do sieci, program automatycznie wyszukuje wszystkie dostępne w sieci drukarki, konfiguruje je i rozpoczyna drukowanie.

"Rozwiązanie to ułatwi pracę wszystkim tym, którzy większą część czasu spędzają na spotkaniach i pracują poza biurem" - powiedział Arkadiusz Zieliński, Product Manager w Xerox Polska. "Bez względu na to, gdzie się znajdują, dzięki nowemu sterownikowi będą mogli drukować dokument na dowolnej, podłączonej do sieci drukarce." - dodaje.

Sterownik automatycznie zapamiętuje wszystkie wykorzystywane przez użytkownika drukarki. Dodatkowo interfejs Mobile Express Driver zapamiętuje najczęściej używane ustawienia. Jeśli więc pracownik zawsze drukuje czarno-białe dokumenty w dupleksie, każda kolejna drukarka, której będzie zlecone zadanie, będzie drukowała zgodnie z zapamiętaną konfiguracją. Mobile Express Driver jest bardzo prosty w obsłudze. Każdy pracownik biurowy, bez wcześniejszego szkolenia, poradzi sobie z połączeniem komputera z wybranym urządzeniem drukującym.

Oprócz sterownika Mobile Express Driver, firma Xerox opracowała także nowy Global Print Driver dla Windows XP i Vista - sterownik druku, który pozwala administratorom IT w prosty sposób podłączać drukarki i urządzenia wielofunkcyjne do sieci. Do tej pory konieczna była instalacja specjalnego sterownika druku dla każdego urządzenia, na którym miał być drukowany dokument. Global Print Driver upraszcza rozmieszczenie sterowników, oferując łatwy do zainstalowania pakiet możliwości i cech dla różnych urządzeń.

Bezpłatny Global Print Driver pomaga działom IT redukować koszty, skracając jednocześnie czas potrzebny na zainstalowanie sterownika dla każdego urządzenia z osobna. Ponadto umożliwia wcześniejsze konfigurowanie ustawień domyślnych przed rozdaniem ich użytkownikom. Global Print Driver współpracuje zarówno z urządzeniami Xerox, jak i innych marek, które obsługują języki druku: PostScript, PCL 5 i PCL 6.

Sterownik druku Mobile Express Driver i Global Print Driver można ściągać w wersji anglojęzycznej ze stron: http://www.xerox.com/mobile i http://www.xerox.com/global Polska wersja będzie dostępna do końca 2008 roku.

***

Informacje o firmie Xerox Polska

Więcej informacji o firmie Xerox na stronie: http://www.xerox.com Komentarze oraz perspektywy dla przemysłu poligraficznego mogą Państwo znaleźć na stronie http://www.xerox.com/blogs lub http://www.xerox.com/podcasts.

Xerox(r), Xerox oraz element graficzny w kształcie kuli są własnością Xerox Corporation i mogą być zastrzeżone.

Kontakt dla mediów:

Marta Kwapisz,
Partner of Promotion,
22 858 74 58 #42,