BIURO PRASOWE

EMTEC, 10.06.2008

Światowa premiera netbooka Gdium(r) - zawsze on line, zawsze z Tobą - Gdium(r)


Firma EMTEC, europejski lider w mobilnych systemach zarządzania danymi, wprowadza na rynek Europejski nowy produkt - Gdium(r). Gdium(r) to linia przenośnych i poręcznych netbooków, które dzięki małym rozmiarom, niewielkiej wadze i nowoczesnego desingnowi idealnie wpisują się w mobilny styl życia. Pierwszym krajem, w którym Gdium(r) zostanie wprowadzony do masowej sprzedaży jest Francja. Debiut urządzenia na polskim rynku zapowiadany jest na drugą połowę tego roku.
Gdium(r): Twój osobisty i mobilny netbook!

Gdium(r) zaprojektowano z myślą o wszystkich użytkownikach poszukujących mobilnego urządzenia, które można łatwo zmieścić w torebce lub plecaku.

 • Mobilność - dzięki kompaktowym rozmiarom (250 x 182 x 32 mm) i niewielkiej wadze (ok. 1.1 kg), z netbooka Gdium(r) można korzystać dosłownie wszędzie - w podróży, w szkole, na uczelni lub po prostu w domu. Netbook Gdium(r) wyposażono w 10" matrycę o rozdzielczość 1024x600. Taki rozmiar ekranu zapewnia wygodę i komfort czytania, oraz sprawdza się m.in. podczas serfowania w sieci, notowania, czy pisania korespondencji.
 • Komunikacja - Gdium(r) pozwala być zawsze on-line. Dzięki niemu, użytkownik może m.in. komunikować się z przyjaciółmi, dzielić wrażeniami, wysłać pocztę, pliki, zdjęcia etc.
 • Gdium(r) wyposażono w 3 porty USB, czytnik kart SD HC, kartę WiFi 802.11 b/g, port Ethernet, zintegrowaną kamerę internetową, wyjście VGA, zestaw słuchawkowy i wejście mikrofonu. Całkowicie mobilny Gdium(r) może się łączyć przez port USB z urządzeniami takimi jak np.: zewnętrzne dyski twarde, odtwarzacz DVD, drukarka, aparat cyfrowy, etc.
 • Dołączone do Gdium(r) oprogramowanie Open Source, sprawia, że z netbooka można korzystać od razu po jego zakupie. W skład pakietu wchodzą takie aplikacje jak: przeglądarka internetowa Firefox, Thunderbird, VoIP, edytor blogów, odtwarzacz audio-video oraz narzędzia bezpieczeństwa (program antywirusowy i antyspamowy). Oferowany software jest kompatybilny z dostępnym na rynku oprogramowaniem.
 • System operacyjny - Gdium(r) wykorzystuje zoptymalizowaną wersję systemu operacyjnego Linux Mandriva. Ten niewielkich rozmiarów netbook wyposażono w energooszczędny procesor oparty na architekturze MIPS-64, firmy ST Microelectronics.

G-Key: Twój klucz do mobilności

Sercem netbooka Gdium(r) jest klucz G-Key (o pojemności od 8 do 16GB) pełniący funkcję dysku twardego, na którym przechowywany jest system operacyjny oraz niezbędne aplikacje i dane Aby uruchomić Gdium(r) wystarczy wpiąć G-Key w centralnie umieszczone gniazdo netbooka i włączyć urządzenie.

 • Elastyczny z możliwością rozbudowy
  - w Gdium(r) dostępne będą czytniki kart SIM oraz Micro SD, co oznacza jeszcze większe możliwości rozbudowy urządzenia o kolejne aplikacje.
 • Osobisty i bezpieczny - Gdium(r) może służyć wielu użytkownikom, ponieważ każdy z nich może korzystać ze swojego klucza G-Key. To dzięki niemu będzie można stosować własne ustawienia i zarządzać danymi. Przechowywanie danych i aplikacji na G-Key sprawia, że ryzyko ich utraty np. w związku z uszkodzeniem dysku głównego lub kradzieżą urządzenia, zostaje znaczenie zminimalizowane. Ponadto Gdium(r) zapewnia internetowy i lokalny system backupowy, z pomocą którego będzie można odtworzyć istotną zawartość oprogramowania klucza.
 • Solidny i pewny - Gdium(r) jest wyjątkowo solidny, cichy i do tego energooszczędny, co gwarantuje niskie koszty użytkowania

Gdium(r): Komfort i styl przez cały czas!

Netbooki Gdium(r) charakteryzuje elegancki design. Ponadto użytkownik może dobierać do niego zgodne z najnowszymi trendami akcesoria i torby.

 • Design - proste linie i wyjątkowa jakość wykończenia wyróżniają styl i klasę Gdium(r). Netbook jest dostępny w trzech kolorach: perłowo białym, różowym i czarnym, a już wkrótce w wielu innych.
 • Ergonomia - przyjazny dla użytkownika i intuicyjny interfejs Gdium(r) został zbudowany na systemie Mandriva (Linux). Aplikacje są pogrupowane w kategorie (Praca, Internet, Rozrywka, Multimedia etc.), a łatwy do nich dostęp zapewniają rozmieszczone na pulpicie ikony. Użytkownicy mogą personalizować swój pulpit, dodając własne aplikacje, RSS lub widgety z internetu.
 • Świat akcesoriów - w oparciu o doświadczenia firmy EMTEC w peryferiach komputerowych, już od września tego roku dostępne będzie pełne portfolio, akcesoriów, zarówno do użytku domowego, jak mobilnego:
  • Przechowywanie danych: dodatkowe klucze G-Key lub karty SDHC, o pojemności do 32GB. Zewnętrzny G-Napęd pozwoli cieszyć się ulubionymi filmami i muzyką.
  • Komunikacja i rozrywka: G-Bluetooth i G-DVBT
  • Wyposażenie dodatkowe: praktyczne akcesoria do domowego użytku Gdium(r) takie G-Hub, zestaw
   G-Internet, głośniki G-Mobile oraz G-Myszkę.
  • Transport: szeroki wybór toreb przenośnych dostosowanych do wszystkich okazji, w mieście, podróży czy w środowisku biznesowym. G-sleeve zawsze ochroni Gdium(r) podczas podróży!


Gdium(r): nowe możliwości edukacyjne

 • Edukacja: dołączone oprogramowanie Open Source na kluczu G-Key, to blisko 50 specjalnie pogrupowanych aplikacji przydatnych w codziennej edukacji, w szkole lub na uczelni.
 • Gayaplex(tm) to multimedialne platforma sieciowa, zaprojektowana z myślą m.in. o nauczycielach, ich uczniach oraz studentach. Poza pomocą on - line, licznymi zajęciami i ćwiczeniami, Gayaplex(tm) będzie oferowała także, komplementarne wsparcie edukacyjne dla uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli. Co więcej, Gayaplex(tm) to miejsce dla nowych użytkowników którzy wkraczają dopiero w świat komputerów i internetu. To właśnie dla nich dostępna będzie szeroka gama narzędzi komunikacji, tj. e-mail, czat, portale społecznościowe, blogi, fora, etc. Platforma edukacyjna Gayaplex(tm) zostanie uruchomiona w internecie we wrześniu tego roku.

***

O EMTEC:

EMTEC to producent technologii związanych z przemysłem IT przeznaczonych zarówno do codziennego jak i profesjonalnego użytku. W ofercie firmy znajdują się m.in. pamięci masowe USB, HDD, CD, DVD oraz wysoko zaawansowane technologicznie produkty takie jak DVB-T czy bezprzewodowa transmisja danych. W ramach realizowanej strategii EMTEC oferuje również akcesoria i materiały biurowe. Firma EMTEC to blisko 70 letnia historia innowacyjnych rozwiązań obecnych w 23 krajach na całym świecie.

Więcej informacji udziela:

Partner of Promotion
Agencja Public Relations
Hubert Wojciechowski
+48 022 858 74 58 w. 49