BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 10.06.2008

Bartosz Chrzanowski zwycięzcą drugiej rundy Toyo Drift Cup 2008 by PDF w Bydgoszczy.


W minioną niedzielę na torze w Bydgoszczy odbyła się kolejna runda Toyo Drift Cup 2008 by PDF. Główną nagrodę, ufundowaną przez Electronic Arts - wydawcę kultowej serii Need for Speed, odebrał Bartosz Chrzanowski.
Druga runda zawodów Toyo Drift Cup 2008 by PDF, która odbyła się 7 czerwca w Bydgoszczy, dostarczyła fanom driftingu wiele emocjonujących przeżyć. Piękna pogoda oraz wysoki poziom zawodów sprawiły, że była to niezapomniana impreza nie tylko dla uczestników, ale i przybyłych kibiców.

Rywalizacja o punkty w klasyfikacji generalnej była bardzo zacięta. Najlepszym kierowcą okazał się Bartosz Chrzanowski jadący BMW 335i (E30). Tym samym przesunął się on w klasyfikacji generalnej z ósmego na trzecie miejsce, które dzieli z Wojciechem Łubkowskim. Zwycięzca rundy w nagrodę otrzymał 2 000 złotych ufundowane przez firmę Electronic Arts. Tuż za Bartoszem Chrzanowskim uplasował się Jacek Sobczak w Nissanie 200SX S14a. Trzeci był Łukasz Wojtczak w Nissanie 200SX S13.

Obecnie, po drugiej rundzie, najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej mają:
  • 1. Bartłomiej Owczarek w Nissan Silvia S15 (30 punktów)
  • 2. Bartosz Stolarski w Nissan 200SX S14a (28 punktów)
  • 3. Wojciech Łubkowski w BMW 350i (E36) i Bartosz Chrzanowski w BMW 335i (E30) (26 punktów)


Kolejne etapy Toyo Drift Cup 2008 by PFD:
  • III RUNDA: 11-12 lipca - Koszalin, MotoPark
  • IV RUNDA: 29-30 sierpnia - Łódź / Radom, (do potwierdzenia)
  • V RUNDA & FINAŁY EUROPEAN DRIFT CHAMPIONSHIP: 26-27 września - Poznań, tor "Poznań"

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: