BIURO PRASOWE

Xerox, 04.06.2008

Premiera nowego systemu do kolorowego druku cyfrowego - Xerox 700 Digital Color Press


WARSZAWA, 4 czerwca 2008 - Xerox ogłosił światowy launch nowego systemu do produkcyjnego druku cyfrowego - Xerox 700. System dedykowany jest wszystkim tym drukarniom, które mają zamiar zadebiutować na rynku druku cyfrowego.
System pracuje z prędkością do 70 stron A4 na minutę w kolorze i czerni. Nowy model drukuje z jakością charakterystyczną dla systemów najwyższej klasy. Dzięki temu doskonale sprawdzi się przy produkcji albumów fotograficznych, broszur, druków personalizowanych, katalogów, kalendarzy czy pocztówek pozwalając na opłacalną realizację zleceń, również niskonakładowych.

"Wraz z wprowadzeniem na rynek nowego systemu - Xerox 700 Digital Color Press Xerox rozszerzył, swoje największe w tej chwili na rynku, portfolio urządzeń do druku cyfrowego. Model ten doskonale wpasowuje się w najprężniej rozwijający się segment tego rynku. Z naszych badań wynika, że dostawcy druku poszukują urządzeń, które dostarczają najwyższej jakości prace, a których zakup nie wymaga olbrzymich nakładów inwestycyjnych" - powiedział Riley McNulty, z IDC firmy prowadzącej badania rynku.

Wraz z coraz większą liczbą korzyści, jakie przynosi firmom na całym świecie druk cyfrowy obserwujemy coraz bardziej dynamiczny wzrost sprzedaży systemów klasy entry-level. Według badania Hardcopy Peripheral Tracker przeprowadzonego przez IDC w maju 2008 roku, rynek systemów kolorowych drukujących z prędkością
41 stron A4 na minutę i więcej, w cenie od $20 000 do $100 000, w 2007 roku odnotował 50% wzrost w USA i 112% wzrost w Europie (w porównaniu do roku poprzedniego).

Xerox 700 Digital Color Press wykorzystuje opatentowany przez Xerox toner chemiczny EA, dzięki któremu w krótkim czasie możliwe jest uzyskanie charakterystycznego dla offsetu matowego efektu. Dzięki mikroskopijnym cząsteczkom tonera, system z dużą dokładnością drukuje półtony, subtelne przejścia tonalne i cienie.

System pracuje na szerokiej gamie mediów, w tym na papierze powlekanym i niepowlekanym o maksymalnych wymiarach 330mm x 488mm oraz innych, w tym niestandardowych, nośnikach o gramaturach od 64 g/m2 do 300 g/m2. Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość druku dwustronnego na papierze powlekanym i niepowlekanym, o maksymalnej gramaturze 220 g/m2. Najwyższa jakość prac jest zapewniona dzięki bardzo wysokiej rozdzielczości 2400x2400x1 dpi przy liniaturach od 150 do 600 lpi oraz precyzyjnemu pasowaniu stron (awers/rewers) z dokładnością do +/- 1.0 mm.
System jest dostępny z kilkoma serwerami druku, pozwalając na dobranie optymalnego rozwiązania: Creo CX Print Server, Fiery EX Print Server, Xerox FreeFlow Print Server, który po raz pierwszy jest oferowany w dwóch wersjach: standardowej i profesjonalnej.

Ważnym atutem urządzenia jest duża liczba opcji wykańczania w linii w tym: broszurowanie do 25 arkuszy (100 stron) i falcowanie.

Na życzenie klienta Xerox 700 może zostać wyposażony w Xerox FreeFlow Express to Print - najnowsze oprogramowanie, dzięki któremu do minimum zredukowano liczbę czynności, jakie musi wykonać operator, aby zaprogramować druk takich aplikacji jak: wizytówki, broszury, pocztówki, książki czy instrukcje.

Klienci z Europy, mogą już składać zamówienia na system Xerox 700 Digital Color Press. Pierwsze instalacje będą możliwe w lipcu 2008.

***

Informacje o firmie Xerox Polska

Więcej informacji o firmie Xerox na stronie: http://www.xerox.com Komentarze oraz perspektywy dla przemysłu poligraficznego mogą Państwo znaleźć na stronie http://www.xerox.com/blogs lub http://www.xerox.com/podcasts.

Xerox(r), Xerox oraz element graficzny w kształcie kuli są własnością Xerox Corporation i mogą być zastrzeżone.

Kontakt dla mediów:

Marta Kwapisz,
Partner of Promotion,
22 858 74 58 #42,