BIURO PRASOWE

Xerox, 04.06.2008

Nowy system do średnio nakładowego pełnokolorowego druku cyfrowego w ofercie Xerox


WARSZAWA, 4 czerwca 2008 - Xerox uzupełnił swoją wielokrotnie nagradzaną linię systemów do produkcyjnego, pełnokolorowego druku cyfrowego DocuColor o nowy model DocuColor(r) 5000AP Digital Press.
Urządzenie pracuje z prędkością 50 stron A4 na minutę, niezależnie od gramatury papieru. W dupleksie obsługuje papier o gramaturze do 300 g/m2. Xerox DocuColor 5000AP Digital Press zapewnia bardzo wysoką jakość druku, pracując z rozdzielczością 2400x2400 dpi, przy liniaturach od 150 do 600 lpi, na szerokiej gamie mediów takich jak: papier powlekany i niepowlekany oraz mediach specjalnych (m.in. folie polietylenowe, poliestrowe i inne). Dzięki temu firmy poligraficzne mogą rozszerzyć swoją ofertę o takie aplikacje jak: personalizowane broszury, książki, magazyny, albumy fotograficzne, materiały promocyjne oraz druki personalizowane.

Nowy system został wyposażony w dwie szuflady o pojemności 4 000 arkuszy, pobierające papier w systemie podciśnieniowym. Gwarantuje to długą i nieprzerwaną pracę systemu. Na życzenie Klienta urządzenie może zostać wyposażone w dodatkowy moduł podawania, który zwiększa pojemność o dodatkowe 4 000 arkuszy. W efekcie system może obsługiwać jednocześnie 4 różne rodzaje nośników i łączyć je w jednej pracy. Opcjonalne funkcje wykańczania w linii umożliwiają w pełni automatyczną produkcję szerokiej gamy aplikacji w tym gotowych broszur i prac w oprawie spiralnej.

System DocuColor 5000AP Digital Press jest dostępny z 3 serwerami: Xerox FreeFlow Print Server, Creo i EFI i łatwo integruje się z obsługiwanym przez drukarnię systemem przyjmowania prac do druku. Xerox FreeFlow Digital WorkFlow Collection w połączeniu z DocuColor 5000AP Digital Press, zapewnia gotowość systemu do pracy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, redukcję kosztów oraz nowe źródła dochodu takie jak: druk krótkich serii prac, personalizacja, numerowanie czy zabezpieczanie dokumentów z wykorzystaniem technologii zabezpieczania i uszlachetniania wydruków jak GlossMark, Fluorescent Mark czy MicroText.

Klienci, którzy zdecydują się na zakup systemu DocuColor 5000AP Digital Press, mają również dostęp do Xerox Profit Accelerator(r), zestawu narzędzi, materiałów i szkoleń, które pomagają dostawcom druku tworzyć biznes plany, skuteczne strategie marketingowe, strategię sprzedaży produktów wykonanych z wykorzystaniem narzędzi, jakie oferuje druk cyfrowy.

Jednocześnie z myślą o wszystkich Klientach, którzy zainwestowali już w system klasy Xerox DocuColor 5000, firma Xerox przygotowała upgrade pozwalający na uzyskanie pełnej funkcjonalności Xerox 5000AP Digital Press. Będzie on dostępny
w sieci sprzedaży Xerox od listopada 2008.

Dostępność
Przyjmowanie zamówień na Xerox DocuColor 5000AP Digital Press rozpocznie się z początkiem lipca 2008 roku.

***

Informacje o firmie Xerox Polska

Więcej informacji o firmie Xerox na stronie: http://www.xerox.com Komentarze oraz perspektywy dla przemysłu poligraficznego mogą Państwo znaleźć na stronie http://www.xerox.com/blogs lub http://www.xerox.com/podcasts.

Xerox(r), Xerox oraz element graficzny w kształcie kuli są własnością Xerox Corporation i mogą być zastrzeżone.

Kontakt dla mediów:

Marta Kwapisz,
Partner of Promotion,
22 858 74 58 #42,