BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 03.06.2008

Portugalia z kapitanem Jakubem Błaszczykowskim wygrała Mistrzostwa Europy UEFA EURO 2008(tm)!


Tuż przed rozpoczęciem największego święta piłkarskiego, Reprezentacja Polski rozegrała na PLAYSTATION(r)3 wirtualne mistrzostwa w grę UEFA EURO 2008(tm). Polacy, dzięki kapitanowi Pawłowi Golańskiemu, wyszli z grupy! Najlepszą drużyną okazała się Portugalia, którą do spektakularnego zwycięstwa poprowadził Jakub Błaszczykowski.
2 czerwca w miasteczku treningowym Bad Waltersdorf w Austrii reprezentacja biało-czerwonych rozegrała wirtualne Mistrzostwa Europy. Zanim piłkarze przystąpili do rozgrywki, odbyło się losowanie zespołów. Emocji było co nie miara. Wszyscy byli ciekawi, kto wylosuje polską drużynę, a kto jej przeciwnika z Klagenfurtu. Ciężar poprowadzenia polskiej reprezentacji spadł na barki Pawła Golańskiego, który w pierwszym meczu zremisował z niemiecką drużynę, na czele której stanął Mariusz Jop. Pomimo remisu, dzięki taktyce i refleksowi naszego obrońcy, w meczach z Chorwacją prowadzoną przez Artura Boruca (1:0) oraz Austrią, kapitanem której był Rafał Murawski (2:0), Polska wyszła z grupy! Niestety nie mieliśmy tyle szczęścia w kolejnym meczu. Paweł Golański przegrał w ćwierćfinałowym starciu z reprezentacją Portugalii prowadzoną przez Jakuba Błaszczykowskiego 0:1. No cóż, pozostaje mieć tylko nadzieję, że piłkarze będą mieli więcej szczęścia na prawdziwej piłkarskiej murawie.

Turniej był niezwykle zacięty. W półfinale spotkały się: reprezentacja Czech z kapitanem Michałem Pazdanem, która zagrała z drużyną Portugalii (0:1) oraz reprezentacja Francji z Łukaszem Fabiańskim, która zagrała przeciwko Szwecji, prowadzonej przez Rogera Guerreiro (2:1). W finale znalazła się Francja i Portugalia. Jakub Błaszczykowski wykazał się lepszą strategią i po bezbramkowym meczu, pokonał Francuzów w rzutach karnych. W walce o trzecie miejsce lepszy okazał się Michał Pazdan, pokonując Szwecję 2:1.

Reprezentacja Polski zagrała w jedyną oficjalną grę mistrzostw - UEFA EURO 2008(tm). Turniej odbył się na specjalnie przygotowanych stanowiskach wyposażonych w PLAYSTATION(r)3 i telewizory SONY BRAVIA 52" KLD 52X3500.

Organizatorami wirtualnych Mistrzostw Europy UEFA EURO 2008 byli: Electronic Arts, wydawca gry UEFA EURO 2008(tm), Sony Computer Entertainment Polska, dystrybutor PLAYSTATION(r)3 oraz Telekomunikacja Polska, główny sponsor Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: