BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 05.06.2008

Jesień pod znakiem gry Crysis Warhead(r)


Przebojowa strzelanina z perspektywy pierwszej osoby studia Crytek dała początek nowej serii gier.
Jedna z najlepszych gier FPS roku 2007, czyli Crysis(tm), doczeka się wkrótce rozwinięcia. Już jesienią wprowadzimy bowiem do sprzedaży produkcje zatytułowaną Crysis Warhead(r). Będzie ona dostępna wyłącznie w wersji na komputer PC, a jej przygotowywaniem zajmuje się oddział studia Crytek, zlokalizowany w Budapeszcie. Nadchodząca gra ma wykorzystywać usprawnioną technologię CryENGINE(r) 2.

- Bardzo ucieszył nas entuzjazm, z jakim Crysis został przyjęty w ubiegłym roku przez graczy i media - powiedział Cevat Yerli, prezes studia Crytek. - Zawsze wyznaczamy sobie coraz ambitniejsze cele. Skupiamy się przede wszystkim na stworzeniu jeszcze lepszej fabuły, usprawnieniu rozgrywki i wprowadzeniu zapierającej dech w piersiach oprawy graficznej.

- Najlepszy efekt kooperacji w ramach programu EA Partners jest wtedy, gdy takiej klasy studio jak Crytek decyduje się na kontynuowanie współpracy z nami - dodał David DeMartini, wiceprezes EA Partners. - Crysis był niesamowitą grą i dał początek przebojowej serii. Bardzo nas cieszy, że w tym roku wprowadzimy na rynek kolejny hit, jakim niewątpliwie będzie Crysis Warhead.

Fabuła gry Crysis Warhead przedstawi wydarzenia równoległe do tych z pierwszej części serii. Tym razem będzie można wcielić się w sierżanta Michaela "Psychola" Sykesa, który towarzyszył głównemu bohaterowi Crysisa. Gracze ujrzą więc znane fakty z zupełnie nowej perspektywy oraz poznają nie odkryte dotąd wątki fabularne. "Psychol" również będzie korzystać ze skafandra Nanosuit oraz jeszcze bogatszego arsenału, niż miało to miejsce w części pierwszej. Pojawią się również nowe pojazdy oraz dodatkowe opcje zabawy wieloosobowej.

Więcej informacji na temat Crysis Warhead znajduje się na oficjalnej stronie www.crysis-thegame.com oraz pod adresem www.ea.pl.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: