BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 30.05.2008

Reprezentacja Czech z Maciejem Dowborem w roli kapitana została Mistrzem Europy UEFA EURO 2008(tm) !


Wczoraj w Champions Sports Bar w Warszawie odbyły się wirtualne Mistrzostwa Europy w piłkę nożną. Kilkunastoosobowa grupa gwiazd i dziennikarzy rozegrała turniej na konsolach PLAYSTATION(r)3 w UEFA EURO 2008(tm), jedyną oficjalną grę tegorocznych mistrzostw.
Tuż przed zbliżającymi się oficjalnymi Mistrzostwami Europy UEFA EURO 2008 firmy Electronic Arts oraz Sony Computer Entertainment Polska zorganizowały wyjątkową imprezę, która miała podsycić sportową atmosferę na tydzień przed największym piłkarskim świętem Europy. W dniu 29 maja Champions Sports Bar gościł gwiazdy sceny oraz przedstawicieli mediów, którzy przyszli na rozgrywki, by wypróbować swoje umiejętności taktyczne, strzeleckie i refleks oraz zabawić się w typowanie tegorocznego zwycięzcy. Impreza okazała się strzałem w przysłowiową dziesiątkę, gdyż emocje, świetna zabawa i współzawodnictwo towarzyszyły zawodnikom oraz dopingującym im kibicom przez cały turniej.

Niezwykle emocjonujące było już samo losowanie drużyn, które poprzedziło rozgrywki. Większość graczy miała nadzieję na wylosowanie losu z polską flagą, ale kapitanem polskiej reprezentacji mogła być tylko jedna osoba. Zaszczyt i jednocześnie ciężar poprowadzenia biało-czerwonych spadł na aktora Michała Pielę, który zagrał z Bartłomiejem Zygmuntowskim z Happy Hour stojącym na czele niemieckiej drużyny. No cóż, nie był to mecz, który chcielibyśmy zobaczyć 8 maja w Klagenfurcie. Polacy przegrali z Niemcami 0:1 i w ten sposób nie weszli do ćwierćfinału. Miejmy nadzieję, że Leo Benhaker okaże się lepszym strategiem... Nie poszczęściło się także Marcinowi Bosakowi grającemu reprezentacją Portugalii oraz Arkadiuszowi Janiczkowi z drużyną Austrii.

Najlepszą reprezentacją okazała się drużyna Czech prowadzona przez Macieja Dowbora, który w ćwierćfinałach pokonał aktora Tomasza Borkowskiego, grającego reprezentacją Chorwacji, a w półfinale, imponującym wynikiem 3:0, pogrzebał nadzieje Szwajcarów, kierowanych przez Andrzeja Andrzejewskiego, na zdobycie mistrzowskiego tytułu. W finałowym meczu reprezentacja Czech stanęła przeciwko Rosji wygrywając 1:0! I w ten oto sposób wirtualnym Mistrzem Europy został nasz południowy sąsiad. Równie emocjonujący był także mecz o trzecie miejsce między Hiszpanią i Szwajcarią. Lepsza okazała się Hiszpania, którą kierował Krzysztof Srogosz z dziennika Polska. O zwycięstwie zadecydował jeden gol, którego nie był w stanie obronić kapitan Szwajcarów.

Niespodzianką był udział w wirtualnych mistrzostwach przedstawicielek płci pięknej. Ramona Lenartowicz oraz Karolina Sieliwończyk z Superstacji grały w barwach odpowiednio Holandii i Grecji. Tego wieczoru zmaganiom graczy towarzyszyła dobra zabawa w przyjaznej atmosferze w sportowej scenografii warszawskiego Championsa.

Organizatorem wirtualnych Mistrzostw Europy dla gwiazd i przedstawicieli mediów były: Electronic Arts Polska i Sony Computer Entertainment Polska, a partnerem firma adidas.

* * *

Informacje o firmie Sony Computer Entertainment Europe Ltd.

Informacje o firmie Sony Computer Entertainment Europe Ltd.Firma Sony Computer Entertainment Europe (SCEE), z siedzibą w Londynie, odpowiedzialna jest za dystrybucję, marketing i sprzedaż oprogramowania i urządzeń PlayStation(r)3 i PSP(tm) (PlayStation(r)Portable) w 102 krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Oceanii. Spółka SCEE także tworzy, publikuje, wprowadza na rynek oraz dystrybuuje te formatów, a ponadto zarządza programami licencyjnymi stron trzecich dla tych formatów w wyżej wymienionych krajach.

Od czasu premiery PLAYSTATION 3, listopad 2006 roku do stycznia 2008 roku,sprzedano ponad 10 mln zestawów tej platformy na całym świecie. W okresie między kwietniem 2006 roku a styczniem 2008 sprzedano ponad 26 mln konsoli PlayStation(r)2 na całym świecie, co oznacza, że jest to nadal najlepiej sprzedające się urządzenie w historii komercyjnego sprzętu elektronicznego. Od początku kwietnia 2006 roku do stycznia 2008 roku sprzedano ponad 20 mln sztuk PSP na całym świecie.
Więcej informacji o produktach PlayStation na stronie http://www.playstation.com lub w Wirtualnym Biurze Prasowym -http://www.scee.presscentre.com.
PLAYSTATION, PlayStation oraz logo PlayStation są zarejestrowanymi znakami handlowymi będącymi własnością Sony Computer Entertainment Inc. PSP jest znakiem handlowym będącym własnością Sony Computer Entertainment Inc. Wszystkie pozostałe znaki handlowe należą do ich właścicieli.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: