BIURO PRASOWE

Emerson, 29.05.2008

Emerson Network Power(tm) wprowadza Energy Logic: nowe rozwiązanie do optymalizacji zarządzania energią w Data Center


Energy Logic to rozwiązanie umożliwiające menedżerom centrum danych i serwerowni na ograniczenie zużycia energii, planowanie oszczędności oraz kontrolowaną realizację zwrotu z inwestycji.
Emerson Nework Power(tm), wprowadza rozwiązanie Energy Logic(tm), umożliwiające CIO, menedżerom centrum danych, sieci IT, menedżerom obiektów oraz CSO i menadżerom zarządzającym zasilaniem tworzenie hierarchii priorytetowych rozwiązań w celu maksymalnego ograniczania zużycia energii w środowiskach IT.

Dzięki precyzyjnej analizie i modelowaniu, Energy Logic wspiera menedżerów IT i zarządzających obiektami w podejmowaniu racjonalnych i efektywnych decyzji w związku z optymalnym wykorzystaniem energii oraz eliminacji krytycznych ograniczeń - zasilania, temperatury, przestrzeni - przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższego poziomu dostępności i elastyczności systemów IT.

Technologia Emerson Energy Logic opiera się na "efekcie kaskadowym", dzięki czemu jeden Wat zaoszczędzony na poziomie procesora, biorąc pod uwagę interakcje pomiędzy obwodami pobierającymi napięcie i zasilającymi, przekłada się na oszczędność w użyciu energii średnio na poziomie 2,84 Watów.

Energy Logic umożliwia dokładną ocenę poziomu oszczędności i określenie przewidywanego czasu zwrotu z inwestycji w wyniku realizacji wybranego, rekomendowanego działania w ramach scenariusza.

Wykorzystanie Energy Logic umożliwia zmniejszenie obciążeń centrum danych o ponad 50%. Dla przykładu, w modelowym centrum danych Emerson Network Power o powierzchni 5000 stóp kwadratowych (około 500 metrów kwadratowych) wprowadzenie zalecanych strategii spowodowało oszczędność 585 kW z początkowego zapotrzebowania rzędu 1.127 kW. Zastosowanie Energy Logic przyczyniło się także do znacznego zmniejszenia zajmowanej powierzchni, mocy UPS, zmniejszenia o 40% zapotrzebowania na chłodzenie, a przez to zwiększenia zdolności obliczeniowej centrum danych. "W naszym raporcie kładziemy nacisk na to, że ograniczenie zużycia energii można osiągnąć dzięki planowaniu i wdrażaniu skutecznych technologii" - powiedział Andrew Fanara z Agencji Ochrony Środowiska USA. "Zachęcamy takie firmy, jak Emerson Network Power do dzielenia się wiedzą, która pozwala społeczności centrum danych na ograniczenie zużycia energii. Wydajność energetyczna w centrach danych nadal stanowi priorytet, u którego podstaw leży stałe zapotrzebowanie na większą moc obliczeniową".

Według badania Data Center User's Group (DCUG(R)) przeprowadzonego pod koniec roku 2007 przez firmę Emerson, 79% specjalistów IT uważało, że poprawa wydajności energetycznej centrum danych jest dla firm elementem kluczowym. W tym samym czasie, zaledwie 17% respondentów posiadało udokumentowaną strategię ograniczania zużycia energii. "Nasi klienci mówią nam, że efektywność energetyczna jest priorytetem najwyższej wagi, a mimo to pojęciem trudnym do zmierzenia. Dlatego, nie mając pomiarów odniesienia, możemy mówić jedynie o oszczędzaniu energii. Dzięki Emerson Energy Logic pragniemy wspierać menedżerów IT i centrum danych w tworzeniu zrównoważonego planu działania mającego na celu osiągnięcie rzeczywistych i mierzalnych oszczędności energii", powiedział Stefano Mozzato, Dyrektor Marketingu w regionie EMEA Liebert Business, Emerson Network Power.
Szczegółowe omówienie etapów wdrażania Energy Logic można znaleźć w raporcie Emerson Network Power zatytułowanym "Energy Logic: Ograniczanie zużycia energii w centrach danych przez tworzenie oszczędności rozpowszechniających się kaskadowo w systemach". White paper można pobrać klikając w zakładkę "white papers" na stronie www.eu.emersonnetworkpower.com.

***

O Emerson Network Power(tm)
Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE:EMR), to globalny lider w dziedzinie Business-Critical Continuity(tm) - gwarantowaniu ciągłości funkcjonowania systemów o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Od sieci wysokiego napięcia po układy scalone systemów telekomunikacyjnych, przez centra danych, sprzęt medyczny i instalacje przemysłowe, Emerson Network Power zapewnia innowacyjne rozwiązania i doświadczenie w zakresie zasilania prądem stałym i zmiennym, klimatyzację precyzyjną, wbudowane systemy komputerowe i zasilania, zintegrowane szafy i obudowy, przełączanie zasilania oraz sterowanie, monitorowanie i komunikację. Inżynierowie serwisowi firmy Emerson Network Power zapewniają globalne wsparcie wszystkich oferowanych rozwiązań. Usługi i produkty Liebert zasilania, klimatyzacji i monitoringu oznaczają efektywność bez kompromisów - Efficiency Without CompromiseTM - i pozwalają Klientom Emerson Network Power optymalizować infrastrukturę ich centrów danych przez obniżenie kosztów i zapewnienie wysokiego poziomu dostępności. Więcej informacji na stronie: www.liebert.com , www.emersonnetworkpower.com oraz www.eu.emersonnetworkpower.com .O Emerson(tm)
Emerson (NYSE:EMR), z siedzibą w St. Louis (Missouri, USA), jest globalnym liderem w dostarczaniu rozwiązań łączących technologię i inżynierię zapewniającym klientom innowacyjne rozwiązania w ramach swoich dywizji: network power, process management, industrial automation, climate technologies, appliance and tools. Sprzedaż w roku finansowym 2009 wyniosła 20,9 miliarda dolarów. Emerson sklasyfikowano na 94 pozycji na liście 500 największych amerykańskich firm magazynu Fortune. Więcej informacji: www.Emerson.com


Więcej informacji:

Partner of Promotion
Katarzyna Głowacka

tel.: +48 22 858 74 58 wew. 47