BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 22.10.2007

Znamy nazwiska 18 finalistów Mistrzostw Polski FIFA 08!


Podczas ostatnich eliminacjach do finału Mistrzostw Polski FIFA 08, które odbyły się 13-14 października w Klubie Jagiellonia w Białymstoku poznaliśmy nazwiska kolejnych 6 finalistów listopadowych rozgrywek na Poznań Game Arena. Graczom w FIFA 08 podczas białostockich rozgrywek kibicował znany sportowy komentator - Dariusz Szpakowski oraz piłkarze i trener Jagiellonii Białystok.
Zawodnicy, zarejestrowani do eliminacji Mistrzostw Polski FIFA 08 w Białymstoku poprzez stronę www.ea.pl, zmierzyli się na PlayStation(r)2 w nową odsłonę popularnej serii Electronic Arts - grę FIFA 08. Najlepszymi graczami okazali się: Cezary Gontarek, Krystian Bondaruk, Krystian Szymański, Mateusz Moroz, Paweł Mazuryk i Mariusz Kluczyk. Dołączyli oni do 12 graczy, którzy wygrali eliminacje w Krakowie i Szczecinie. Zwycięzcy do tej pory zrealizowanych turniejów spotkają się 25 listopada na Poznań Game Arena z finalistami eliminacji, które odbędą się jeszcze w Gdańsku, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu.

Na odwiedzających białostockie rozgrywki czekało wiele atrakcji. Specjalnie dla nich została stworzona strefa "Free Play" z konsolami PlayStation(r)2 i Xbox 360(tm). Uczestnicy zabawy mieli niepowtarzalną okazję zagrać na konsolach Xbox 360(tm) w polską wersję językową FIFA 08. Do przetestowania była również gra FIFA Manager 08. Ale to nie wszystko! Eliminacje w Białymstoku oglądali wyjątkowi goście. W sobotę klub odwiedzili Rodnei Francisco de Lima i Everton Antonio Pereira - obrońcy z Jagiellonii Białystok, natomiast niedzielnym rozgrywkom przypatrywali się: Dariusz Szpakowski oraz Jacek Chańko, Łukasz Nawotczyński, Marek Wasiluk, Ernest Konon i Jacek Markiewicz z Jagiellonii Białystok wraz z trenerem Arturem Płatkiem.

Kolejne eliminacje do finału Mistrzostw Polski FIFA 08 odbędą się 27-28 października w Gdańsku. Organizatorami rozgrywek są: Electronic Arts, EMPiK oraz największa polska strona o serii FIFA - Centrum FIFY. Patronat nad Mistrzostwami Polski FIFA 08 objął serwis SPORT.pl.


Kolejne rozgrywki:

Eliminacje:
27-28.10.2007 (sobota, niedziela) - Gdańsk, EMPiK, Centrum Handlowe Galeria Bałtycka
03-04.11.2007 (sobota, niedziela) - Warszawa, EMPiK, Junior
09-10.11.2007 (piątek, sobota) - Łódź, EMPiK, Centrum Handlowe Manufaktura
17-18.11.2007 (sobota, niedziela) - Wrocław, EMPiK, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Pasaż Grunwaldzki
24.11.2007 (sobota - ostatnie eliminacje) - Poznań Game Arena

Finał:
25.11.2007 (niedziela) - Poznań Game Arena

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: