BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 18.10.2007

Prace nad grą Hellgate(tm): London ukończone, demo w tym tygodniu. Twórcy "Diablo" uchylają Piekielne Wrota.


Strzeżcie się, londyńskie demony! Wasze rządy terroru dobiegają końca! Electronic Arts, Namco Bandai Games oraz Flagship Studios ogłaszają, że prace nad grą Hellgate(tm): London zostały zakończone. Przeznaczona na komputery osobiste produkcja trafi do sprzedaży w Europie już 2 listopada.
- To była dla nas niesamowita przygoda i jesteśmy niezmiernie dumni z tego, co udało nam się osiągnąć - powiedział szef Flagship Studios, Bill Roper. - Bardzo nam zależy, by Hellgate(tm): London trafiło już do rąk graczy i nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli zagrać wraz z nimi - dodał Bill Roper.

Specjalnie dla tych, którzy nie mogą już się doczekać 2 listopada i chcieliby wcześniej rozpocząć poskramianie demonów, Flagship Studios przygotowało demo trybu dla jednego gracza, które zostanie opublikowane w najbliższy piątek, 19 października. Demo da jedynie przedsmak tego, co czeka na graczy w Hellgate(tm)London. Będą mogli wybrać dwie spośród sześciu dostępnych w pełnej wersji gry klas postaci: "Mistrza ostrzy", specjalistę w walce mieczem i efektownych starciach bronią białą bądź "Strzelca", eksperta od walki z dystansu.

W demie gracze będą mogli poznać wycinek fabuły i wypełnić kilka zadań pobocznych, przemierzając ulice i tunele wokół londyńskiej stacji metra Holborn Station.
Hellgate(tm): London łączy w sobie głębię gier role-playing z akcją charakterystyczną dla produkcji FPS, zapewniając praktycznie nieskończony czas rozgrywki dzięki dynamicznie generowanym poziomom, przedmiotom, przeciwnikom oraz wydarzeniom. Gracze tworzą swojego bohatera, i korzystając z trybu online bądź pozostając offline, wykonują zadania, eliminują niezliczone hordy demonów, awansują na wyższe poziomy doświadczenia i zdobywają nowe umiejętności. Rozbudowany i elastyczny system umiejętności i czarów, duże możliwości modyfikowania wyglądu herosów oraz wielka różnorodność losowo generowanego wyposażenia pozwolą graczom stworzyć własnego, niepowtarzalnego bohatera.

Premiera Hellgate(tm): London zbliża się wielkimi krokami! Gra zostanie wydana na PC DVD w polskiej kinowej wersji językowej. Zapraszamy do śledzenia informacji na temat tytułu pod adresem: www.hellgatelondon.com.

* * *

O Flagship Studios
Flagship Studios to studio zajmujące sie kreowaniem innowacyjnego oprogramowania rozrywkowego. W tworzonych przez Flagship Studios grach główny nacisk kładzie się na prostotę obsługi, grywalność i dobrą zabawę. Studio zostało utworzone w 2003 roku przez byłych szefów i programistów Blizzard North© i skupia twórców światowego bestsellera, jakim jest gra Diablo(tm). Szeregi Flagship Studios zasilają członkowie cieszący się uznaniem w przemyśle gier, a zespół pracuje wspólnie już od ponad dekady i ma na swoim koncie liczne bestsellery oraz wiele wyróżnień. Więcej informacji o Flagship Studios znajduje się na stronie www.flagshipstudios.com.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: