BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 15.10.2007

Need for Speed ProStreet już wkrótce na telefonach komórkowych


Kultowa seria gier wyścigowych z piskiem opon wjedzie na telefony komórkowe jeszcze tej jesieni.
Zapierające dech w piersiach wyścigi wyjechały na najwyższych obrotach z podziemia, by trafić na światową scenę jako Need for Speed ProStreet. Firma Electronic Arts zapowiedziała, że wspomniana gra w wersji na telefony komórkowe trafi do Europy 26 października. Tytuł został opracowany specjalnie z myślą o komórkach, by każdy użytkownik telefonów komórkowych mógł zasmakować ekscytujących wrażeń płynących z zasiadania za kierownicą superszybkich pojazdów. Po raz pierwszy w historii, kupując grę w wersji na telefony komórkowe, gracze będą mieli możliwość zdobycia wskazówek, które ułatwią im ukończenie gry Need for Speed ProStreet w wersji na PC DVD oraz konsole.

W Need for Speed ProStreet gracze pokierują szesnastoma licencjonowanymi samochodami o wysokich parametrach, ścigając się w kultowych wśród miłośników wyścigów ulicznych lokacjach. Dzięki dopalaczom kierowcy mogą palić gumę na jedenastu intensywnych trasach, pędząc na pełnym gazie w swych stuningowanych wozach i zostawiając rywali daleko w tyle. Zwycięzcy zdobędą pieniądze, które będą mogli wydać na usprawnienie samochodu w specjalnym sklepie, a nawet na zakup nowego pojazdu!

- Niezmiernie cieszymy się, że możemy wydać na telefony komórkowe kolejną świetną odsłonę wyścigowej marki, która cieszy się ogromną popularnością wśród fanów - powiedział Travis Boatman, wiceprezes EA Worldwide Studios EA Mobile. - Need for Speed ProStreet oferuje podnoszące poziom adrenaliny wyścigi i ekscytujące poślizgi kontrolowane, z których słynie seria Need for Speed, jednocześnie zapewniając przystępną rozgrywkę i sterowanie przystosowane specjalnie do klawiatur telefonów komórkowych - dodał Travis Boatman.

Need for Speed ProStreet będzie można nabyć i pobrać za pośrednictwem większości liczących się operatorów sieci komórkowych w Europie. Więcej informacji na temat Need for Speed ProStreet na komórki i nie tylko można znaleźć na stronie www.ea.pl oraz http://polska.ea.com/mobile

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: