BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 09.10.2007

FIFA 08 największą premierą sezonu w europejskiej branży rozrywkowej


Ponad milion egzemplarzy sprzedanych podczas pierwszego tygodnia w Europie
Z dumą informujemy o największej premierze sezonu w europejskiej branży rozrywkowej! Wydana pod szyldem EA SPORTS FIFA 08 zachwyciła fanów, sprzedając się w pierwszym tygodniu w Europie w ponad milionie egzemplarzy na wszystkie platformy sprzętowe. FIFA 08 przebiła pod względem sprzedaży każdą grę, która zadebiutowała na Starym Kontynencie w tym samym tygodniu, w ten sposób ugruntowując swoją pozycję najlepiej sprzedającej się marki sportowej na świecie.

- To dopiero początek tego, co zapowiada się na najbardziej ekscytujący okres dla graczy - powiedział Gerhard Florin, wiceprezes działu EA International Publishing. - FIFA 08 rozpoczyna naszą świąteczną ofertę, w której znajdzie się więcej świeżych tytułów niż kiedykolwiek, wliczając w to zarówno faworytów pokroju Need For Speed ProStreet, jak i nowe marki, takie jak Army of Two, EA Playground, Smarty Pants, Hellgate London, The Orange Box oraz Crysis. W tym roku naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie - dodaje Gerhard Florin.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: