BIURO PRASOWE

Agito.pl, 01.08.2007

Pięciolecie Agito.pl


Internetowy elektromarket Agito.pl w dniu 1 sierpnia obchodzi 5 urodziny. Z jednoosobowej firmy mieszczącej się na twardym dysku komputera rozrósł się do największego sklepu z elektroniką w sieci, który zatrudnia ponad 70 osób. Obecnie, z obrotami planowanymi na 150 milionów, szykuje się do wejścia na warszawską giełdę.
Przez 5 lat świadczenia usług Agito.pl obsłużyło ponad 150 000 klientów. Dziś sklepową stronę odwiedza średnio 26 tys.1 użytkowników na dobę. "Do czerwca br. obroty Agito przekroczyły 53 mln zł, czyli sumę wygenerowaną w całym 2006 roku. Z obrotem, którego może nam pozazdrościć niejeden sklep internetowy szykujemy się do wejścia na giełdę. Chcemy otworzyć nowy rozdział w historii Agito" - mówi prezes, Tomasz Sypuła.

Ostatnie 5 lat to dynamiczny rozwój e-commerce w Polsce. W 2002 roku dostęp do zasobów sieci miało tylko 17,72%2 Polaków. Internet jawił się jako nowe, nieznane i nie do końca bezpieczne medium. W tym czasie Tomasz Sypuła stworzył ideę dużego sklepu internetowego będącego alternatywą dla tradycyjnych, stacjonarnych hipermarketów. Obecnie dostęp do internetu ma ponad 37%2 Polaków i handel w sieci kwitnie.

"Stworzyliśmy funkcjonalny system sprzedaży, dzięki któremu jesteśmy w stanie oferować produkty w cenach znacząco niższych niż sklepy tradycyjne. Dodatkowo, oferujemy profesjonalną obsługę i doradztwo, zapewniając krótki termin realizacji zamówień, co wyróżnia nas wśród innych marketów w sieci. W najbliższym czasie planujemy odświeżenie wyglądu strony oraz wprowadzenie nowych funkcjonalności, które dodatkowo ułatwią i uatrakcyjnią zakupy w naszym sklepie" - powiedział Tomasz Sypuła.

* * *

1) Źródło: Gemius
2) Żródło: SMG/KRC

***

Informacje o firmie Agito S.A.
Agito.pl to internetowy hipermarket elektroniczny założony w 2002 roku. W ofercie sklepu znajduje się: sprzęt RTV-AGD, komputery i akcesoria, oprogramowanie, telefony GSM, sprzęt fotograficzny.
W 2006 roku został wyróżniony tytułem "Najlepszego sklepu internetowego z elektroniką użytkową" w rankingu tygodnika "Wprost" oraz portalu Money.pl, w 2007 roku otrzymał zaś tytuł "Mistrza Handlu i Usług MasterCard 2007" oraz "Sklepu Internetowego Roku 2007" w rankingu WebstarFestival, a także tytuł Gazeli Biznesu, zajmując 16. pozycję w tegorocznym wydaniu rankingu dziennika "Puls Biznesu".


Dodatkowych informacji udziela:

Daniel Woubishet
Partner of Promotion
Agencja Public Relations
tel.: +48 22 858 74 58 wew. 25
email: