BIURO PRASOWE

Logitech, 26.07.2007

Klawiatura zaprojektowana z myślą o komforcie


Logitech Comfort Wave Design zapewnia najbardziej naturalne i wygodne ułożenie dłoni podczas pisania na klawiaturze
FREMONT, Kalifornia, - 26 lipca 2007 -Logitech (SWX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) przedstawił dziś Logitech(r) Wave (tm) - klawiaturę stworzoną z myślą o komforcie. Nowy Logitech(r) Cordless Desktop Wave(tm), zestaw składający się z klawiatury i myszy cechuje innowacyjna konstrukcja Logitech Comfort Wave Design, która zdecydowanie zwiększa komfort pracy użytkownikom komputerów Mac oraz PC.

Logitech połączył trzy elementy: innowacyjny układ klawiszy o przekroju fali, łagodny łuk w kształcie litery U oraz miękką podkładkę pod dłonie. W porównaniu z innymi ergonomicznymi klawiaturami Wave można używać od razu - nie wymaga przyzwyczajania się na nowo do układu klawiszy. Wzornictwo Comfort Wave Design umożliwia naturalne ułożenie palcy oraz dłoni podczas pisania.

- Jesteśmy coraz bardziej świadomi roli komfortu w naszym codziennym życiu - powiedział Denis Pavillard, wiceprezes marketingu produktowego Logitech ds. klawiatur
i desktopów. - Z badań przeprowadzonych na Harwardzie na zlecenie Logitech wynika, że przeciętny użytkownik uderza w klawiaturę średnio dwa miliony razy w roku. Równa się to 200 godzinom pisania na komputerze. Logitech Wave Comfort Design to doskonałe połączenie wygody i użyteczności.

Fala: Ukołysze Twoje dłonie/palce
Długości naszych palcy są różne. Logitech zaprojektował więc klawiaturę, której łagodny profil o przekroju fali - kluczowy element Comfort Wave Design - zapewnia ułożenie palcy dostosowane do ich zróżnicowanej długości. Klawisze A oraz enter są wysokie, ponieważ w nie zazwyczaj uderzają najkrótsze palce. Klawisze z okolic D oraz K są z kolei niższe - tam pracują dłuższe palce środkowe - natomiast środek klawiatury (klawisze G i H ) znów się podnosi - wysokość klawiszy dostosowana jest do długości palcy wskazujących. Największa różnica między najwyższym a najniższym klawiszem wynosi 4 mm. Palce spoczywają w bardziej naturalnej pozycji a klawisze są bliżej opuszków palcy. Dzięki temu układ Wave eliminuje niewygodne, krępujące ułożenie dłoni oraz przedramienia, zwiększając naszą wygodę oraz - co za tym idzie - efektywność

Łagodny łuk
Łuk w kształcie litery U, w odróżnieniu od innych klawiatur o podobnym kształcie, składa się z klawiszy o jednakowych rozmiarach, co pomaga pisać pewnie i komfortowo. Delikatne 5-stopniowe wygięcie pozwala rozłożyć dłonie w naturalnej pozycji bez zbędnego nadwyrężania nadgarstka. Do układu klawiszy można się szybko przyzwyczaić, ponieważ rozmieszczone są w regularnych odległościach. Przycisk spacji - najczęściej używany - jest powiększony i także ma kształt łuku.

Miękka podkładka na dłonie
Wyprofilowana podkładka na dłonie także dostosowana jest do kształtu klawiatury a delikatne wgłębienia oraz miękka tapicerka pozwalają wygodnie ułożyć dłonie.

Programowalne przyciski
Comfort Wave Design wyposażono w wygodne programowalne klawisze, którym - po zainstalowaniu oprogramowania Logitech - można przypisać różne funkcje, m.in. uruchamianie folderów, stron internetowych, galerii fotograficznych czy aplikacji muzycznych. Przy oprogramowaniu Windows Vista(tm), skróty klawiszowe uruchamiają funkcję Flip 3D, Windows Sidebar oraz inne. Dla użytkowników Visty Logitech przygotował takie ułatwienia jak: wskaźnik statusu klawiszy caps lock, num lock oraz scroll lock; wskaźnik prędkości pisania, licznik pomyłek obliczany na podstawie ilości uderzeń w klawisz backspace. Dla użytkowników komputerów Mac skrót przypisany Front Row.

Logitech Cordless Desktop Wave
Zestaw Cordless Desktop Wave składa się z bezprzewodowej klawiatury Comfort Wave Design oraz bezprzewodowej myszy laserowej. Dostosowana do potrzeb prawo- oraz leworęcznych użytkowników mysz z bardzo precyzyjnym sensorem laserowym i gumowym uchwytem dopełnia stylu I komfortu klawiatury Wave. Obie wyposażono w podświetlane wskaźniki poziomu baterii.

Ceny i dostępność
Bezprzewodowy zestaw Cordless Desktop Wave dostępny będzie w sierpniu. Sugerowana cena detaliczna w Europie wynosić będzie ok. 360 PLN. Przewodową klawiaturę Wave będzie można kupić w październiku za ok. 200 PLN.

***

Logitech - informacje
Logitech jest światowym liderem w dziedzinie produktów służących cyfrowej rozrywce.
Od urządzeń komputerowych, przez domową rozrywkę, po platformy komunikacyjne, Logitech oferuje sprzęt i oprogramowanie umożliwiające nawigację w świecie cyfrowej rozrywki - muzyki, wideo, gier, mediów społeczościowych czy komunikacji przez Internet. Tworzone przez Logitech rozwiązania pozwalają również w pełni korzystać z nawigacji cyfrowej, zarządzać bezpieczeństwem oraz sterować domowymi urządzeniami. Założona w 1981 roku firma Logitech International to szwajcarska spółka notowana na szwajcarskiej giełdzie SWX (LOGN) oraz w Stanach Zjednoczonych na Nasdaq Global Select Market (LOGI).

Kontakt dla mediów:
Krzysztof Machnicki, Logitech: +48(22)8448278
()

Tomasz Cichocki, Partner of Promotion: +48(22)8587458#51
()