BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 07.08.2007

Premiera gry Hellgate(tm): London wyznaczona na 2 listopada


Przełomowa gra akcji ukaże się na początku listopada. Przygotuj się do walki o przetrwanie w opanowanym przez demony Londynie. Wciel się w rolę uzbrojonego po zęby bohatera i walcz do upadłego!
Electronic Arts i NAMCO BANDAI Games America poinformowały, że Hellgate(tm): London, premierowy tytuł produkcji Flagship Studios, trafi do sprzedaży 2 listopada. Hellgate: London łączy głębię i uzależniające właściwości tradycyjnych gier RPG z realistyczną akcją z perspektywy pierwszej osoby, co czyni ją kolejnym, krokiem milowym w ewolucji gier wideo.

"Zależało nam na tym, żeby gra ukazała się na rynku w momencie najkorzystniejszym zarówno z punktu widzenia jej planu rozwoju, jak i zadowolenia użytkowników, w których ręce oddamy produkt najwyższej jakości" - powiedział Bill Roper, dyrektor Flagship Studios - "Początek listopada to doskonały termin; po pierwsze, dlatego, że pozwala nam dokładnie przetestować grę, a po drugie, wydanie Hellgate w okresie Halloween to po prostu świetna zabawa."

Hellgate: London to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier akcji z elementami RPG tego roku. Oferuje niesamowitą grywalność, dynamicznie generowane poziomy, przedmioty, wrogów oraz zdarzenia. Gracz tworzy swojego bohatera, wykonuje zadania i walczy z niezliczonymi tabunami demonów. Każdy może stworzyć własnego wyjątkowego bohatera, mając do dyspozycji liczne talenty, możliwość dostosowania wyglądu postaci oraz olbrzymi wybór generowanego losowo wyposażenia.

W grze dostępna będzie oczywiście możliwość walki online. Wspólnie z przyjaciółmi uratujcie Londyn poznając fabułę gry w bezpłatnym trybie wieloosobowym. Graczom poszukujących bardziej intensywnych doznań, firma Flagship oferuje opcjonalną subskrypcję, dającą stały dostęp do wielu zadań, klas postaci, demonów, przedmiotów i tym podobnych. Wkrótce pojawi się więcej informacji o trybach online.

Oficjalna polska strona Hellgate: London znajduje się pod adresem:
http://polska.ea.com/games/9803/

* * *

O Flagship Studios
Flagship Studios to studio zajmujące się kreowaniem innowacyjnego oprogramowania rozrywkowego, tworzące gry, w których główny nacisk kładzie się na prostotę obsługi, grywalność i dobrą zabawę. Studio zostało utworzone w 2003 roku przez byłych szefów i programistów Blizzard North® i skupia twórców światowego bestsellera, jakim jest gra Diablo(r). Szeregi Flagship Studios zasilają członkowie cieszący się uznaniem w przemyśle gier, a zespół studia pracuje wspólnie już od ponad dekady i ma na swoim koncie liczne bestsellery wśród gier oraz wiele wyróżnień. Więcej informacji o Flagship Studios znajduje się na stronie www.flagshipstudios.com.

O NAMCO BANDAI Games Inc.
NAMCO BANDAI Games America Inc. z siedzibą główną w Santa Clara, CA jest wiodącym twórcą i wydawcą oprogramowania rozrywkowego. Firma należy do grupy NAMCO BANDAI, w której skład wchodzą firmy, które zasłynęły z tego, że stworzyły i wydały wiele spośród najlepszych gier wideo, do których należą między innymi marki takie jak PAC-MAN(r), SOULCALIBUR(r), NARUTO(tm) i Tekken(r). Więcej informacji na temat NAMCO BANDAI Games America Inc. oraz naszych produktów na stronie www.namcobandaigames.com.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: