BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 03.08.2007

SKATE wjedzie na sklepowe półki we wrześniu


Electronic Arts poinformowało, że premiera gry SKATE w wersji na konsolę Xbox 360(tm) odbędzie się 21 września, natomiast wersja demo pojawi się w usłudze Xbox Live już 15 sierpnia! Fani PLAYSTATION(r)3 będą musieli poczekać nieco dłużej, bo do 12 października, kiedy to gra w wersji na ich konsolę trafi wreszcie do sprzedaży.
Zabawa w SKATE polega na wykonywaniu ewolucji na desce, które zwrócą uwagę dwóch najważniejszych magazynów skateboardingowych. Relacje w Thrasher i The Skateboard Mag oznaczają bowiem kontrakty z nowymi sponsorami, dostęp do lepszych produktów, zastrzyk gotówki i oczywiście sławę. Zostań legendą, a w końcu otrzymasz upragnione zaproszenie do udziału w X Games - najbardziej prestiżowych zawodach na świecie, podczas których zmierzysz się z Dannym Way'em, dwukrotnym zdobywcą złotego medalu.

SKATE to autentyczne wrażenie jazdy na deskorolce - bez konieczności posiadania własnej deski! Dzięki innowacyjnemu systemowi sterowania o nazwie Flickit, posługując się analogowymi drążkami kontrolera, wykonujesz triki i ustalasz swój własny, niepowtarzalny styl. Przemierz na desce fikcyjne miasto San Vanelona, poszukując najlepszych miejsc do efektownej jazdy. Rywalizację o uznanie w środowisku skaterów spotęguje płynąca z głośników muzyka oraz możliwość kręcenia wideoklipów, które będzie można udostępniać znajomym z całego świata!

Za SKATE odpowiedzialne jest studio EA Black Box, mieszczące się w Vancouver w Kanadzie. Do gry przeniesione zostało wszystko to, co składa się na niepowtarzalny klimat jazdy na desce.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: