BIURO PRASOWE

Asus, 02.08.2007

ASUS C90 - nowe pojęcie upgrade'u w Twoim laptopie


ASUS C90 - innowacyjna technologia firmy ASUS pozwala na podkręcanie procesora w laptopie do poziomu 120% - 2,93 GHz, względem jego nominalnej częstotliwości. ASUS C90 to idealne rozwiązanie dla wszystkich entuzjastów sprzętu przenośnego.
Firma ASUS stworzyła innowacyjną serię notebooków, przeznaczonych dla wszystkich tych, którzy chcą samodzielnie skonfigurować laptopa swoich marzeń. ASUS C90 to najwyższej klasy urządzenie zaprojektowane do ekstremalnego "podkręcania" karty graficznej i procesora, by osiągnąć najwyższą wydajność.
ASUS C90 oferuje innowacyjne rozwiązania:
 • obsługę najszybszych procesorów z serii Intel(r) Core 2 Extreme X6800, stosowanych w najwydajniejszych komputerach stacjonarnych;
 • możliwość przetaktowania częstotliwości szyny systemowej FSB do 1279MHz;
 • zaawansowane opcje ustawień karty graficznej.


Zastosowana w modelu ASUS C90 platforma MXM oferuje szereg możliwości zmian w konfiguracji sprzętowej laptopa. W teście 3DMark (program do testowania wydajności kart graficznych) urządzenie otrzymało 4628 punktów.
Dzięki aplikacji "Turbo Gear" użytkownik może wybierać jeden z czterech trybów pracy procesora:

 • Overclocking - maksymalna wydajność;
 • Gaming - tryb gracza;
 • Standard - domyślne ustawienia aplikacji;
 • Power Saving - oszczędzanie energii.


Tryb Overclocking pozwala użytkownikowi podkręcić procesor w laptopie do częstotliwości 2,93GHz przy taktowaniu FSB 1,279GHz. Co więcej, zastosowane w laptopie aktywny i pasywny system chłodzenia zapewniają bezpieczny "overclocking" oraz stabilną pracę urządzenia niezależnie od tego, co i gdzie robimy.

ASUS C90 to wysoka wydajność notebooka
W laptopie zastosowano wydajny procesor z serii Intel(r) Core(tm) 2 Extreme Processor, dedykowany jak dotąd tylko komputerom stacjonarnym. Ponadto model C90 wyposażono w złącze PCI-Express umożliwiające "upgrade" karty graficznej do wyższego modelu z serii GeForce 8600GT o pojemności własnej 512MB. Dodatkowo w laptopie zastosowano pamięć operacyjną typu DDRII Dual Chanel 800 MHz z możliwością rozszerzenia do 3GB, zapewniając wysoką wydajność w najbardziej wymagających aplikacjach.

Łatwa i szybka konfiguracja dzięki wyjątkowemu systemowi ACE Door
ASUS C90 został zaprojektowany z myślą o szybkim serwisie i podkręcaniu sprzętu. Konfiguracja notebooka pozwala na łatwą wymianę uszkodzonych komponentów, takich jak: procesor, karta graficzna, twardy dysk, napęd optyczny oraz karty łączności bezprzewodowej.

Multimedia z najwyższej półki
Wbudowana kamera wideo o rozdzielczości 2.0 megapikseli, z funkcją śledzenia twarzy oraz z automatycznym trybem ustawiania ostrości, pozwala na wszechstronne zastosowanie np. podczas wideokonferencji. Co więcej, ASUS C90 oferuje dwie opcje wyboru napędów optycznych opartych o format HD DVD lub Blue-ray, umożliwiając użytkownikowi archiwizację obszernej ilości danych. Ponadto urządzenie wyposażono w technologię HDMI, która zapewnia najwyższą, cyfrową jakość obrazu i dźwięku. Wbudowany tuner telewizyjny pozwala na szybki i łatwy dostęp do programów telewizyjnych. To wszystko bez zbędnej plątaniny kabli i tradycyjnego monitora CRT.

Mobilność i większa swoboda w środowisku sieciowym
ASUS C90 zapewnia bezprzewodową łączność dzięki wsparciu dla MIMO 802.11 oraz technologii Bluetooth 2.0+EDR. Kolejną zaletą modelu C90 jest jego waga. Lekka obudowa laptopa pozwala na łatwą i wygodną pracę w każdym miejscu i warunkach.

Ochrona danych
ASUS C90 to połączenie wydajności i bezpieczeństwa pracy. Dzięki wbudowanemu czytnikowi linii papilarnych, nowy ASUS oferuje bezkompromisową ochronę poufnych danych. Ponadto, notebook wyposażono w sprzętowe rozwiązanie TPM, chroniąc użytkownika przed atakami hackerów, m.in. próbą przejęcia hasła lub klucza szyfrowanej informacji.

Dane techniczne
 • Obsługa procesorów Intel(r) Core 2 Extreme X6800
 • Matryce panoramiczne 15.4" WXGA, WXGA+, WSXGA (1680x1050)
 • Karta graficzna zgodna z MXM, obsługa kart do GeForce 8600GT 256MB/512MB
 • Możliwość rozszerzenia pamięci do 3GB DDRII 800 SDRAM Dual Chanel
 • Napędy DVD Super-Multi, HD DVD i Blue-ray Drive
 • Dysk Twardy SATA
 • 2.0 Mega pikselowa wbudowana kamera o kącie obrotu 240' (funkcja rozpoznawania twarzy)
 • 802.11a/b/g/n
 • e-SATA, HDMI 3xUSB 2.0, IEEE 1394, TV-out, D-sub, VGA port, czytnik kart 8-in-1, MCX do TV-RF,
 • Bluetooth 2.0+EDR, Finger Print, TPM 1.2, Hybrid TV Tuner, Turbo Gear, Power 4 phone 367x268x36mm, 3,1 kg (bateria sześcio-ogniwowa 4800mAh)


 • ***

  ASUSTeK Computer Inc. (TSE:2357) jest wiodącym dostawcą całościowych rozwiązań 3C. Zatrudniając na całym świecie ponad 100 tys. pracowników i światowej klasy specjalistów, w 2006 roku osiągnął obrót w wysokości 16,5 miliarda dolarów. ASUS zajmuje miejsce w czołówce rankingu Business Week InfoTech 100 dziewiąty rok z rzędu, a w rankingu magazynu Wall Street Journal został sklasyfikowany na 1 miejscu, za najwyższą jakość wśród producentów na Tajwanie.

  Kontakt dla mediów:

  Partner of Promotion
  Marta Kwapisz
  Tel: (22) 858 74 58 #42
  E-mail:

  Partner of Promotion
  Tomasz Wronka
  Tel: (22) 858 74 58 #44
  E-mail:

  ASUS Polska
  Tomasz Szymański
  Tel: (22) 571 80 29
  E-mail: