BIURO PRASOWE

Asus, 01.08.2007

ASUS EcoBook - notebook inspirowany naturą


Firma ASUS stworzyła nowy model komputera przenośnego o nazwie EcoBook - do jego budowy użyto drzewa bambusowego. EcoBook to kolejny przykład na to, że ASUS jest innowacyjną firmą, która do produkcji nowoczesnych notebooków używa nietypowych materiałów. Po urządzeniach wykonanych z poliwęglanu, stopów aluminiowo-magnezowych i skóry przyszedł czas na drzewo bambusowe.
"Bambus jest wizytówką Azji. To piękny, naturalny materiał przywołujący na myśli prostą formę oraz minimalizm azjatyckiej filozofii Zen. Stworzony przez ASUS EcoBook udowadnia, że w świecie nowoczesnych technologii jest miejsce na surowce naturalne. ASUS jako pierwsza na świecie firma do budowy konstrukcji notebooka użyła naturalnych materiałów - paneli z drzewa bambusowego. Mamy nadzieję, że ekologiczny EcoBook stanie się wzorem do naśladowania dla innych producentów zaawansowanych technologicznie urządzeń." - powiedział Sean Chen, Country Manager w ASUS Polska.

Oprócz walorów ekologicznych bambus jest pięknym materiałem, którego skopiowanie za pomocą środków przemysłowych jest bardzo trudne. Dzięki dużym możliwościom obróbki materiału (na przykład przy użyciu lasera) każdy klient ma możliwość dowolnego personalizowania obudowy notebooka. Jednocześnie urządzenie jest bardzo trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Udowodnił to między innymi udział EcoBooka w wyprawie na Mount Everest.

***

ASUSTeK Computer Inc. (TSE:2357) jest wiodącym dostawcą całościowych rozwiązań 3C. Zatrudniając na całym świecie ponad 100 tys. pracowników i światowej klasy specjalistów, w 2006 roku osiągnął obrót w wysokości 16,5 miliarda dolarów. ASUS zajmuje miejsce w czołówce rankingu Business Week InfoTech 100 dziewiąty rok z rzędu, a w rankingu magazynu Wall Street Journal został sklasyfikowany na 1 miejscu, za najwyższą jakość wśród producentów na Tajwanie.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Marta Kwapisz
Tel: (22) 858 74 58 #42
E-mail:

Partner of Promotion
Tomasz Wronka
Tel: (22) 858 74 58 #44
E-mail:

ASUS Polska
Tomasz Szymański
Tel: (22) 571 80 29
E-mail: