BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 30.07.2007

Znokautuj przeciwnika - EA zapowiada grę Marvel Super Hero!


Firma Electronic Arts poinformowała, że oddział w Chicago podjął pracę nad nową grą Super Hero na licencji Marvel, właściciela praw do najsłynniejszych bohaterów komiksowych. Chicagowski team EA to znani i doświadczeni twórcy gier o tematyce walki. Najnowsza "bijatyka" dostępna będzie na platformach Playstation 3 i Xbox 360 i trafi do dystrybucji w roku 2008.
Producenci z Chicago, autorzy między innymi serii EA Sports Fight Night i DEF JAM: ICON, wykorzystując swój talent i doświadczenie, podjęli wyzwanie stworzenia gry walki, jakiej jeszcze nie było. Super Hero spełni obietnice o niezapomnianych wrażeniach z wirtualnej bijatyki, które do tej pory nigdy nie zostały zrealizowane.

"Dokonaliśmy wnikliwej analizy historii gier zainspirowanych komiksami, żeby poznać słabe strony tamtych realizacji i odnaleźć to, czego im brakowało. Tworzymy wyjątkowy, nowy produkt, który poruszy wyobraźnię i przeniesie graczy z komiksowych walk ulicznych prosto do wirtualnej rzeczywistości" - mówi Kudo Tsunoda dyrektor generalny i wice prezes EA Chicago.

"Marvel Super Heroes plasuje się bardzo dobrze pośród wirtualnych walk. Byliśmy bardzo podekscytowani faktem, że Pan Kudo Tsunoda wraz ze swoim zespołem podjął się przeniesienia walczących superbohaterów na konsole następnej generacji" - mówi Justin Lambros wice prezes działu rozrywki interaktywnej Marvel Entertainment.

"Wszyscy najwspanialsi superbohaterowie i czarne charaktery dysponujące nadprzyrodzonymi umiejętnościami, rozległe pola walki i żywy świat uczynią grę bardzo dynamiczną, dzięki czemu każda walka będzie jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna" - komentuje Tsunoda.

* * *

Marvel Entertainment
Spółka Marvel Entertainment posiada zbiór ponad 5000 najznamienitszych bohaterów komiksowych, budowaną przez ponad 60 lat historii gatunku. Marvel Entertainment jest jedną z najbardziej prominentnych firm przemysłu rozrywkowego. Firma kładzie nacisk na realizacje kinowe, video i DVD komiksów, produkty konsumenckie; gry video, statuetki i serie zabawek z bohaterami z filmów oraz realizacje telewizyjne i promocję. Strategią spółki Marvel jest wyszukiwanie możliwości dystrybucji produktów na całym świecie. Więcej informacji www.marvel.com.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: