BIURO PRASOWE

Asus, 27.07.2007

Spektakularne możliwości graficzne


Asus stworzył serię notebooków A8Sr, która jako pierwsza na świecie została wyposażona w najnowszy chipset graficzny ATI Next Generation Mobility Radeon HD2400.
Żeby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na większą wydajność grafiki w komputerach przenośnych, Asus wprowadza na rynek serię notebooków A8Sr, w której zastosowano najnowsze rozwiązania do jej przetwarzania. Tym samym Seria A8Sr jest pierwszą na świecie serią notebooków opartą na umożliwiającej uzyskanie oszałamiającego i krystalicznie czystego obrazu, technologii ATI Next Generation Mobility Radeon HD2400 GPU. Ponadto notebooki z nowej serii wyróżniają się wyjątkowo cienką i lekką obudową oraz tym, że zostały wyposażone w procesor Intel Core2 Duo.

Zastosowany w serii A8Sr nowy chipset graficzny ATI zwiększa wydajność grafiki, a dzięki umożliwiającej bardziej efektywne zarządzanie pamięcią, innowacyjnej technologii Ati Hyper Memory zapewnia także lepszy stosunek wydajności do pobieranej mocy (performance-per-watt). Zgodnie z obecnymi standardami nowe notebooki Asus posiadają również certyfikat systemu Windows Vista, dzięki czemu użytkownik ma pewność, że gwarantują one płynną obsługę wykorzystywanego przez system Vista interfejsu Aero. Dodatkowo dzięki wsparciu formatu DirectX 10, A8Sr z łatwością zapewnią wysoką wydajność podczas korzystania z wymagających aplikacji 3D oraz gier i to zarówno tych, które są już w sprzedaży, jak i tych, które dopiero do niej trafią.

Co więcej, dzięki wykorzystaniu stworzonej przez Asus technologii Splendid Video Intelligence, A8Sr w łatwy sposób pozwala na dostosowanie różnych rodzajów multimediów tak, aby były one najwyższej jakości. Splendid Video Intelligence umożliwia między innymi redukcję szumów powstałych podczas konwersji pomiędzy poszczególnymi formatami, uzyskanie lepszego kontrastu, jasności, odcieni skóry oraz idealne odwzorowanie kolorów we wszystkich aplikacjach video. Gwarantowana przez A8Sr "przenośna rozrywka" jest wyjątkowa również dlatego, że notebooki z tej serii zostały wyposażone w funkcje wspierające format high-definiotion. Oznacza to, że użytkownicy nowej serii notebooków Asus będą mogli cieszyć się wysoką jakością obrazu DVD i HD video gdziekolwiek będą się znajdować.

Mobilna komunikacja Audio/Video
Dzięki wbudowanemu na stałe mikrofonowi oraz wysokiej rozdzielczości kamerce internetowej Asus A8Sr umożliwia przeprowadzenie video konferencji (bez najmniejszych kłopotów). Do wysokiej klasy akcesoriów, które podnoszą jakość komunikacji należy zaliczyć także rozmieszczone z przodu i z tyłu notebooka głośniki. Ich największą zaletą jest to, że eliminują dźwięki wydobywające się z otoczenia przez co zapewniają najwyższej jakości przekaz słów wypowiadanych przez osobę siedzącą przed komputerem.

Szeroki zakres połączeń
Wbudowana karta sieci WLAN 802.11 a/g/n zapewnia łatwy bezprzewodowy dostęp do internetu, w każdym miejscu gdzie udostępniony jest sygnał sieci. Ponadto w celu uzyskania lepszej komunikacji z urządzeniami cyfrowymi, A8Sr został wyposażony w Bluetooth 2.0 EDR, który pozwala na 3 razy szybszy transfer danych niż dotychczasowy moduł Bluetooth,. Co więcej A8Sr posiada także pełną paletę złączy wyjścia i wejścia (5 portów USB, wyjście S-Video i złącza Experess cards) dzięki czemu zapewnia szybki przesył i odbiór danych.

Specyfikacja techniczna:
Intel(r) Centrino(r) Duo Processor Technology
- Intel(r) Core(tm)2 Duo Processors T7500/T7300/T7100
- Mobile Intel(r) PM965 Express Chipset
- Intel(r) Wireless WiFi Link 4965AGN or Intel(r) PRO/Wireless 3945ABG (optional)
Genuine Windows(r) Vista
Genuine Ultimate
Genuine Business
Genuine Home Premium
DDR2 667MHz, up to 4GB
14.1" Widescreen Color Shine LCD, ASUS Splendid Video Intelligence Technology
ATI Mobility Radeon(tm)HD2400
SATA 80/120/160 GB
Built-in 0.3M pixel web-camera
802.11agn, Bluetooth(r) V1.2/V2.0 +EDR (optional)
5x USB Ports, 1x TV-Out, 1x DVI Port, 1x Card Reader, 1x Express Card, 1x IEEE1394, 1x VGA Out, 1x RJ11, 1x RJ45
33.5 x 24.5 x 3.48~3.73cm, 2.39kg (6 cell battery pack)

***

ASUSTeK Computer Inc. (TSE:2357) jest wiodącym dostawcą całościowych rozwiązań 3C. Zatrudniając na całym świecie ponad 100 tys. pracowników i światowej klasy specjalistów, w 2006 roku osiągnął obrót w wysokości 16,5 miliarda dolarów. ASUS zajmuje miejsce w czołówce rankingu Business Week InfoTech 100 dziewiąty rok z rzędu, a w rankingu magazynu Wall Street Journal został sklasyfikowany na 1 miejscu, za najwyższą jakość wśród producentów na Tajwanie.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Marta Kwapisz
Tel: (22) 858 74 58 #42
E-mail:

Partner of Promotion
Tomasz Wronka
Tel: (22) 858 74 58 #44
E-mail:

ASUS Polska
Tomasz Szymański
Tel: (22) 571 80 29
E-mail: