BIURO PRASOWE

3M, 26.07.2007

3M dla Banku Ochrony Środowiska


Jeden z największych banków na rynku polskim - Bank Ochrony Środowiska S.A. przeprowadził kampanię reklamową nowego produktu - ubezpieczenia lokacyjno-inwestycyjnego sprzedawanego pod nazwą "Plan Inwestycyjny Najlepszy z Najlepszych". 3M Poland wspiera jeden z elementów promocyjnych tej kampanii.
Celem prowadzonych przez Bank Ochrony Środowiska S.A. działań promocyjnych było poinformowanie obecnych oraz potencjalnych klientów o nowym produkcie i zaproszenie do jego zakupu. BOŚ S.A. chciał również wzmocnić swój wizerunek, pokazać, że jest bankiem nowoczesnym, posiadającym w swojej ofercie atrakcyjne, nowatorskie produkty finansowe.

Realizacja jednego z elementów kampanii, wspierającego sprzedaż nowego produktu została przeprowadzona z wykorzystaniem materiałów do grafik chodnikowych firmy 3M. Specjalista d/s Serwisu technicznego 3M doradził odpowiednie do aplikacji folie oraz zaproponował autoryzowanego wykonawcę grafik. Grafiki chodnikowe zostały naklejone, przed wejściem do oddziałów banku. Nalepki informujące o ubezpieczeniach lokacyjno-inwestycyjnych wycięte zostały w formie stóp prowadzących z ulicy do drzwi placówki BOŚ S.A.. Ze względu na swoją formę i kolor, jak również umieszczenie na chodniku, nalepki silnie komunikowały nowy produkt zwracając na siebie uwagę przechodniów. Zachęcały również potencjalnych klientów do wejścia do banku.

3M dostarczyło niezbędną ilość folii do oznakowania placówek banku na terenie całej Polski. Przed każdym wejściem naklejono po 6 grafik informacyjnych, wykonanych z białej, folii graficznej chodnikowej, 3M 3662-10. Dzięki transparentnemu laminatowi antypoślizgowemu 3M 3647, którym zostały pokryte, nalepki są odporne na ścieranie oraz nie stanowią zagrożenia dla przechodniów nawet w czasie deszczu.

Informacje dodatkowe:
3M 3662-10 - Biała folia z szarym, usuwalnym klejem do grafik chodnikowych (asfalt, beton, kostka brukowa) umieszczanych na zewnątrz, w ciągach komunikacyjnych pieszych.

3M 3647 - transparentny laminat antypoślizgowy. Trwały, odporny na ścieranie, antypoślizgowy

***

O 3M Company

3M Company jest liderem na światowych rynkach w większości oferowanych linii produkcyjnych, prowadzącym zdywersyfikowaną działalność przemysłową i operacyjną w 60 krajach. 3M zatrudnia 67.000 pracowników i dysponuje gamą 50.000 produktów. 3M jest liderem na wielu rynkach, m.in. na rynku przemysłowym, transportu i drogownictwa, telekomunikacji, bezpieczeństwa, ochrony i zabezpieczeń, produktów medycznych i stomatologicznych. Kluczem do sukcesu 3M są: wszechstronność, innowacyjność i poważne podejście do zagadnień ochrony środowiska naturalnego. Atutem firmy jest silna baza technologiczna. Od wielu lat główne założenia strategii firmy pozostają niezmienne - są nimi: ciągły rozwój innowacyjnych technologii i produktów oraz ekspansja na nowe rynki. (www.3m.com)

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. Centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland posiada zakład produkcji medycznej we Wrocławiu oferujący m.in. popularne plastry 3M Viscoplast oraz sztuczne unieruchomienia Scotchcast(tm), jak również zakład z branży nowoczesnych technologii gdzie produkowana jest folia optyczna do monitorów LCD. Obecnie firma jest w trakcie realizacji kolejnej inwestycji - nowoczesnej fabryki taśm przemysłowych przy ulicy Kowalskiej we Wrocławiu w ramach Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. 3M Poland posiada w swojej ofercie ponad 10.000 produktów. Łączna sprzedaż w roku 2006 wyniosła 566 tysięcy złotych, a firma odnotowała 26% wzrost. Lokalna oferta jest przygotowywana w kilkunastu działach firmy (www.3m.pl).

Dodatkowych informacji udziela:

3M Poland
Ilona Gajewska
Corporate Marketing & Public Relations
3M Poland Sp. z o.o.
Tel. (22) 739 6024,
Fax: (22) 739 6008,
e-mail: