BIURO PRASOWE

Pepsi, 20.07.2007

Konkurs pierwszym krokiem do realizacji marzeń


Z aktorką Magdą Różczką, jurorką konkursu "Skomponuj sobie występ z The Black Eyed Peas - zostań gwiazdą Pepsi" rozmawiamy o spełnianiu marzeń.
Redakcja: Co jest najważniejsze w spełnieniu marzeń? Ciężka praca, upór, a może szczęście? Gdzie leży klucz do sukcesu?

Magdalena Różczka: Sądzę, że ważne są wszystkie te elementy. Samo to, że w ogóle zaczyna się realizować marzenia i wiara w nie, jest nie tylko bardzo istotne, ale i najtrudniejsze. Mam nadzieję, że wśród uczestników konkursu spotkam osoby, które być może po raz pierwszy zdecydowały się zapoznać innych ze swoją twórczością. Dla młodych ludzi, którzy po kryjomu śpiewają, grają w piwnicy, albo uczą się tańczyć, ten konkurs może być pierwszym krokiem do realizacji ich marzeń o scenie. Tym bardziej, że jest aż 5 kategorii, w których można wystartować.

Redakcja: Czy podejmując decyzję o zostaniu członkiem jury konkursu "Skomponuj sobie występ z The Black Eyed Peas - zostań gwiazdą Pepsi" myślałaś o początkach swojej kariery?

Magdalena Różczka: Oczywiście, że tak. Od razu przypomniał mi się moment, kiedy jeszcze w podstawówce wymarzył mi się casting w Warszawie. Wyjazd do stolicy był wtedy dla mnie nieosiągalny. Później grałam w teatrze amatorskim, nawet już pracując i będąc na studiach. Kiedy grupę teatralną rozwiązano, poczułam, jak bardzo mi brakuje aktorstwa, że jest mi źle, że się duszę. Dotarło do mnie, że bez realizowania pasji nie jestem szczęśliwa. Dlatego 8 lat temu ruszyłam do Warszawy. Nie miałam żadnego planu działań ani kontaktów. To niewiarygodne, ale zupełnie przypadkiem, szukając castingów, dowiedziałam się o istnieniu Akademii Teatralnej. Czas pokazał, że wyjazd do stolicy był najlepszą decyzją w moim życiu. Dałam sobie szansę, mimo, że dystans między moją rodzinną Nową Solą, a Warszawą wydawał się nie do pokonania. Wiarę w realizację czerpałam z poczucia, że będę robiła to, co kochałam - grała na scenie. Dlatego zachęcam do wzięcia udziału w konkursie osoby, które boją się same przez sobą przyznać, że chcą od życia czegoś więcej niż mają i nie wiedzą, jak zacząć realizować swoją skrywaną pasję. Jeśli na przykład marzysz o zostaniu piosenkarzem, to musisz przestać udawać przed otoczeniem, a zwłaszcza przed samym sobą, że lubisz śpiewać tylko pod prysznicem i marzysz o zostaniu fizykiem.

Redakcja: Dlaczego warto wziąć udział w tym konkursie? Czy masz wskazówki dla osób, które chcą w nim wystartować?

Magdalena Różczka: Nawet, jeśli nie uda się odnieść sukcesu - wystąpić na scenie, zawsze można spędzić 3 dni na fajnych warsztatach w Warszawie i z pewnością wiele się nauczyć. Poznać nowych ludzi, doskonalić technikę, pokazać, co już się umie, zobaczyć nowe pomysły oraz sprawdzić swoje zdolności. Oczywiście najbardziej magiczny moment to występ podczas koncertu The Black Eyed Peas, chociaż ja najbardziej chciałabym na miejscu uczestników konkursu wygrać staż - przez tydzień można się naprawdę dużo nauczyć. Wierzę w szczęśliwe przypadki - myślę, że nawet jeśli ktoś weźmie udział w konkursie - zamieści pracę na stronie www.gwiazda.pepsi.pl, a nie zostanie wybrany do udziału w warsztatach, to i tak może zostać zauważony w internecie przez kogoś z branży muzycznej. Tym bardziej, że konkursowa poprzeczka jest postawiona dość wysoko - wymagania są konkretne, nie wystarczy przedstawić jakiegokolwiek nagrania. Jest jeszcze trochę czasu na stworzenie interpretacji utworu "More", dokładnie do 14 sierpnia.

Magdalena Różczka jest aktorką filmową i teatralną. Popularność przyniosły jej seriale "Oficer" oraz "Oficerowie", gdzie zagrała nadkomisarz Aldonę Ginko-Ryś, dowódcę specjalnej grupy pościgowej CBŚ. Znana jest także z serialu "Wiedźmy". Ostatnio wystąpiła w firmie "Ryś" - kontynuacji kultowego "Misia" Stanisława Barei. Pochodzi z Nowej Soli. Zanim zdecydowała się na studiowanie aktorstwa w Warszawie, studiowała informatykę i socjologię.

Informacja o pozostałych jurorach konkursu "Skomponuj sobie występ z The Black Eyed Peas - zostań gwiazdą Pepsi".

Jacek Badurek jest choreografem, reżyserem i tancerzem. Autor choreografii do słynnych przedstawień "Koty", "Greace" oraz "Akademia Pana Kleksa" w warszawskim teatrze "Roma". Założyciel i choreograf teatru tańca nowoczesnego "Amos". Był odpowiedzialny za oprawę choreograficzną festiwali w Opolu i Sopocie.

Dariusz Błaszczyk jest Vjem i reżyserem. Współtworzy grupę artystyczną "Fabryka cukierków", jest współautorem programu "S-FORMA" w TVP Kultura. Twórca licznych projektów Djskich i designerskich.

Daniel Haaksman jest Djem i producentem związanym z berlińskim Klubem 103. Kieruje się przykazaniem "A DJ has to rock the party". Jego sety oscylują m.in. wokół hip-hopu, house, czy reggae. Producent w wytwórni Sonar Kollektiv i Essay oraz własnej Man Recordings.

Kasia Nowicka Novika jest wokalistką, Djem, dziennikarką. Współpracowała ze Smolikiem i Fiszem, zadebiutowała z zespołem Futro wyłonionym w konkursie Pepsi Faza.
Prowadziła audycję w Radiostacji, a obecnie współprowadzi program w Radiu BIS. W 2006 roku wydała solową płytę "Tricks of life".

Kinga Kiełczyńska jest Vjem, występuje głównie w Berlinie. Członkini formacji DALBIN. Swoje projekty pokazuje w TVP Kultura w programie "Strefa alternatywna". Największym jej sukcesem był występ w trakcie Louis Vuitton Event w Paryżu.

* * *

Autor zdjęcia: J. Skorża

***

Kontakt prasowy:

Partner of Promotion,
Agencja Public Relations

Emilia Hahn
Senior Account Executive
tel. 022 858 74 58 wew. 51
e-mail: