BIURO PRASOWE

Electronic Arts, 19.07.2007

Medal of Honor Heroes 2 w sprzedaży pod koniec lata!


Jak donosi wywiad, firma Electronic Arts przygotowuje Medal of Honor Heroes 2, nową grę z kultowej serii Medal of Honor! Tytuł ten powstaje wyłącznie w wersjach na konsole Wii i PSP.
Jest szósty czerwca 1944 roku. Losy II wojny światowej spoczywają w Twoich rękach. Wciel się w oficera Johna Berga z Biura Służb Strategicznych i rozpocznij działania dywersyjne na tyłach wroga, daleko za linią frontu. Przyczyń się do zniszczenia nazistowskiego reżimu. Grając na Wii i PSP weźmiesz udział w zupełnie nowych misjach lub rozpoczniesz walkę on-line, tym razem nawet z trzydziestoma dwoma żołnierzami jednocześnie! Wersja na konsolę Wii wyposażona będzie w Wii Zapper - specjalny kontroler, wyglądem przypominający pistolet, dzięki któremu fani gry poczują się jak na prawdziwym polu bitwy.

W trybie dla jednego gracza niewątpliwym ułatwieniem będzie system sterowania, pozwalający na realizację zadań graczom o różnych umiejętnościach. Nawigowanie w grze przypomina bowiem tzw. "starą szkołę". Celujesz, zdejmujesz wrogów i wypełniasz kolejne zadania, a konsola Wii kieruje w tym czasie ruchem Twojego bohatera.

Nad grą pracuje zespół specjalistów z kanadyjskiego oddziału EA, ten sam który w 2006 roku zaprezentował Medal of Honor Heroes na konsole PSP. Gra będzie dostępna już w wakacje.

* * *

O Medal of Honor
Wydawana od 1999 roku, Medal of Honor jest jedną z najbardziej popularnych i najbardziej wpływowych serii wojennych gier akcji z perspektywy pierwszej osoby. Pierwotnie wymyślona przez Stevena Spielberga i zainspirowana filmem Szeregowiec Ryan, Medal of Honor wyznaczyła zupełnie nowy gatunek gier osadzonych w realiach II wojny światowej, szybko stając się jedną z najchętniej kupowanych serii z oferty Electronic Arts. Łącznie na świecie rozeszło się ponad 31 milionów egzemplarzy gier z tego cyklu. Więcej informacji o cyklu Medal of Honor znaleźć można pod adresami www.mohvanguard.ea.com lub www.moh.ea.com.

***

Informacje o firmie Electronic Arts
Electronic Arts(tm) jest wiodącym producentem interaktywnego oprogramowania rozrywkowego na świecie. Firma założona w 1982 roku, z powodzeniem tworzy, wydaje i dystrybuuje swoje produkty w wielu krajach, na komputery osobiste, konsole i telefony komórkowe.

Electronic Arts to trzy dywizje, EA SPORTS(tm), EA GAMES(tm) oraz EA PLAY(tm), tworzące gry dla różnych grup fanów. EA SPORTS to tytuły sportowe, takie jak FIFA, NHL(tm), NBA(tm), FIGHT NIGHT(tm), TENNIS. W ofercie EA GAMES(tm) znajdują się m.in. serie NEED FOR SPEED(tm), BATTLEFIELD(tm), MEDAL OF HONOR(tm) czy COMMAND & CONQUER(tm) a także zupełnie nowe produkcje jak MIRRORS EDGE(tm) czy DEAD SPACE(tm). EA PLAY(tm) tworzy i wydaje gry skierowane do masowego odbiorcy, takie jak kultowa seria THE SIMS(tm) czy HARRY POTTER(tm) lub gry na licencji HASBRO.

Więcej informacji na www.ea.pl.

Kontakt dla mediów:

Partner of Promotion
Tomasz Cichocki
Tel. (22) 858 74 58 wew. 51
e-mail:

Partner of Promotion
Filip Straburzyński
Tel. (22) 858 74 58 wew. 44
e-mail: