BIURO PRASOWE

Logitech, 12.07.2007

Logitech przedstawia: MX Air przyszłość nawigacji komputerowej


Fremont, Kalifornia - 12 lipca 2007 - Logitech (SWX: LOGN) (NASDAQ: LOGI), światowy lider w produkcji myszek komputerowych, zapowiedział wprowadzenie na rynek Logitech(r) MX Air(tm). Jest to wielofunkcyjna mysz laserowa, która pracuje zarówno na płaskiej powierzchni, jak i w powietrzu. Dzięki temu z MX Air można korzystać niemalże jak z pilota.
Komputer jest już nie tylko narzędziem pracy, ale coraz częściej pełni również funkcję domowego centrum rozrywki. Dzięki połączeniu technologii kontrolowania ruchu Freespace, możliwości wydawania poleceń za pomocą konkretnych gestów oraz technologii bezprzewodowej użytkownicy w łatwy i intuicyjny sposób mogą zarządzać zbiorami cyfrowej muzyki, zdjęciami oraz plikami filmowymi. A wszystko odbywa się za pomocą jednego ruchu ręki.

- MX Air stworzyliśmy z myślą o wszystkich dla których komputer pełni funkcję centrum domowej rozrywki - mówi Erik Charltont, dyrektor ds. marketingu produktowego myszek komputerowych i myszy dla graczy Logitech.- Rozwiązania zastosowane w tym urządzeniu sprawiają, że użytkownicy mogą wygodnie zasiąść w fotelu i korzystać z myszki jak z pilota.

Zaawansowana i precyzyjna kontrola - Freespace i wydawanie poleceń ruchem ręki

Technologia Freespace została zaprojektowana tak, by umożliwić bardzo dokładną nawigację pozbawioną ograniczeń, z którymi dotychczas musieli sobie radzić użytkownicy urządzeń wskazujących działających w powietrzu. Jej funkcjonowanie opiera się na połączeniu miniaturowych czujników elektro-mechanicznych (MEMS), technologii cyfrowego przetwarzania sygnałów (DSP) i bezprzewodowej technologii radiowej (RF). Taka kombinacja pozwala korzystać z myszy niezależnie od pozycji, w jakiej się znajduje i kierunku w którym jest skierowana. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów urządzenie rozróżnia zamierzone ruchy ręki od przypadkowych. W ten sposób efektywnie likwiduje wpływ lekkich niechcianych drgnięć, które zdarzają się, kiedy trzymamy mysz w powietrzu.

System komend opartych o konkretne ruchy ręki to jedna z najważniejszych udogodnień MX Air. Jeśli chcemy zmienić poziom głośności, wystarczy jedynie nacisnąć i przytrzymać klawisz głośności oraz wykonać prosty ruch ręką - w prawo, żeby zrobić głośniej a w lewo, żeby ściszyć. W programach do odtwarzania muzyki niewielki okrężny ruch dłonią w prawo umożliwia przejście do następnego utworu, a analogiczny gest w lewo uruchamia funkcję powtórzenia piosenki.

Zamiast tradycyjnej rolki mysz MX Air wyposażono w dotykowy panel przewijania. Przesunięcie palcem po jego powierzchni uruchamia inercjalny mechanizm przewijania, który dopasowuje swoją prędkość do szybkości ruchów palca. Funkcje odtwarzania multimediów, takie jak: Play/Pause, Volume/Mute, Back i Select uruchamiane są po naciśnięciu kciukiem dużych podświetlanych na pomarańczowo przycisków.

Wszechstronność
Obudowę o wyprofilowanym kształcie wykonano z czarnego, półprzezroczystego materiału, natomiast spód urządzenia jest srebrny. MX Air nadano taki kształt, by zapewnić komfort zarówno użytkownikom korzystającym z niej jak z tradycyjnej myszki na biurku - trzymając ją dłonią z góry albo jak z myszy działającej w powietrzu sterując palcami od dołu a funkcje wybierając na górze kciukiem.

MX Air korzysta z technologii Logitech 2.4 GHz Digital Cordless, zasięg działania urządzenia to 10 m. Mysz łatwo można podłączyć zarówno do komputera stacjonarnego, jak i do laptopa.

Cena i dostępność
MX Air będzie dostępna w USA i w Europie na początku sierpnia. Sugerowana cena detaliczna na rynku europejskim to ok. 599 PLN. Więcej informacji na stronie www.logitech.com.

***

Logitech - informacje
Logitech jest światowym liderem w dziedzinie produktów służących cyfrowej rozrywce.
Od urządzeń komputerowych, przez domową rozrywkę, po platformy komunikacyjne, Logitech oferuje sprzęt i oprogramowanie umożliwiające nawigację w świecie cyfrowej rozrywki - muzyki, wideo, gier, mediów społeczościowych czy komunikacji przez Internet. Tworzone przez Logitech rozwiązania pozwalają również w pełni korzystać z nawigacji cyfrowej, zarządzać bezpieczeństwem oraz sterować domowymi urządzeniami. Założona w 1981 roku firma Logitech International to szwajcarska spółka notowana na szwajcarskiej giełdzie SWX (LOGN) oraz w Stanach Zjednoczonych na Nasdaq Global Select Market (LOGI).

Kontakt dla mediów:
Krzysztof Machnicki, Logitech: +48(22)8448278
()

Tomasz Cichocki, Partner of Promotion: +48(22)8587458#51
()