BIURO PRASOWE

EMC, 21.03.2005

EMC OGŁASZA WPROWADZENIE KORPORACYJNEJ PLATFORMY ZARZĄDZANIA DOKUMENTAMI NOWEJ GENERACJI


Nowa wersja EMC Documentum powiększa przewagę firmy EMC w zakresie zarządzania dokumentami, oferując wysoce skalowalną i dostępną infrastrukturę.
HOPKINTON, Mass. - 21 marca 2005 r. - EMC Corporation, światowy lider w dziedzinie składowania informacji i zarządzania informacją, ogłosił dzisiaj wprowadzenie nowej generacji korporacyjnej platformy do zarządzania dokumentami (Enterprise Content Management - ECM) EMC Documentum. W ramach strategii firmy EMC, polegającej na pomaganiu klientom w dopasowaniu infrastruktury IT do potrzeb biznesowych, w zależności od zmieniającej się wartości informacji, nowa platforma wyróżnia się całkowicie zunifikowaną architekturą, będącą istotnym ulepszeniem w dziedzinie korporacyjnego zarządzania dokumentami.

Ponadto EMC wprowadza szereg najlepszych w swojej klasie narzędzi do zarządzania dokumentami (więcej szczegółów w oddzielnej informacji), które w pełni wykorzystują leżącą u podstaw architekturę i dodatkowo umacniają pozycję EMC jako światowego lidera w zakresie korporacyjnego oprogramowania i rozwiązań klasy ECM.

Nowa platforma Documentum to pierwsze na świecie, liczące się rozwiązanie ECM, oferujące całkowicie zunifikowaną architekturę. Jest to znaczący postęp w porównaniu do obecnych rozwiązań, które są w znacznie mniejszym stopniu zintegrowane. Poprzeczka oczekiwań klientów wobec rozwiązań ECM została tym samym wyraźnie podniesiona. Ogłaszając nową platformę, EMC pomaga klientom przejść od tradycyjnych usług związanych z dokumentami - ich tworzenia, zarządzania nimi, dostarczania oraz archiwizowania - do lepszego rozwiązania. Klienci mogą teraz zastosować całkowicie zunifikowany stos obejmujący usługi przetwarzania i repozytorium danych. Zwiększa to funkcjonalność i elastyczność we współpracy, podnosi automatyzację i bezpieczeństwo. Klienci mogą efektywniej czerpać maksimum wartości z posiadanych informacji, przy niższych kosztach, na każdym etapie cyklu życia informacji.

"Zarządzanie treścią osiągnęło punkt przełomowy" - powiedział Dave DeWalt, wiceprezes, EMC Software. "Klienci na całym świecie zdali sobie sprawę z funkcjonalnych i finansowych ograniczeń dotychczasowej architektury, która maskuje słabo zintegrowane aplikacje, dodając do nich pozornie jednolity interfejs. Żądają lepszych rozwiązań. EMC odpowiada na to żądanie, wprowadzając wysoce dostępne i skalowalne rozwiązanie infrastruktury dla dokumentów - ujednolicone repozytorium i zestaw usług, które są w pełni dostępne dla wszystkich aplikacji, komputerów biurkowych oraz systemów rozproszonych w przedsiębiorstwach. Sprawia to, że możliwe staje się osiągnięcie zupełnie nowego poziomu efektywnego zarządzania treściami."

Bazując na już wcześniej zunifikowanej technologii do zarządzania dokumentami, plikami XML, treściami multimedialnymi oraz zawartością internetową, a także do zarządzania procesami biznesowymi, nowa wersja Documentum w większym stopniu ujednolica w ramach jednej platformy: współpracę, wyszukiwanie obejmujące różne źródła danych i zarządzanie utrzymywaniem informacji.

O ile niektóre rozwiązania klasy ECM oferują powłokę, stanowiącą interfejs dla wielu aplikacji zarządzających dokumentami, o tyle leżąca u ich podstawy architektura wciąż składa się z wielu niezależnych modułów kodu, różnych modeli bezpieczeństwa i obiektów, odmiennych API itd. Dzięki EMC Documentum, wszystkie aplikacje do zarządzania dokumentami współdzielą tę samą architekturę, ze wspólną bazą kodu, jednolitym modelem bezpieczeństwa, repozytorium, modelem obiektowym oraz API.

Głębsza unifikacja w ramach najszerszego zestawu technologii ECM sprawia, że implementacja jest prostsza, a koszty wdrożenia i administracji niższe. Poprawie ulega wydajność oraz niezawodność, a także bezpieczeństwo i nadzór dzięki zunifikowanym śladom audytowym.

Southern Company to ponadregionalny dostawca energii elektrycznej w południowo-wschodniej części USA i jeden z największych w kraju producentów elektryczności. Firma korzysta obecnie z platformy Documentum ECM i dostrzega szczególne korzyści ze stosowania zunifikowanego i kompletnego rozwiązania ECM. Holly Godfrey, konsultant ds. technicznych w Southern Company, powiedział: "Aby lepiej obsłużyć cztery miliony naszych klientów, niezwykle istotne jest, aby nasi pracownicy, rozproszeni w różnych lokalizacjach, mieli łatwy dostęp do najważniejszych informacji biznesowych, takich jaki wpisy w bazie danych, rysunki inżynierskie i dane konserwacyjne. Zunifikowana platforma potencjalnie pozwoli nam stworzyć pojedynczy punkt dostępu do wszystkich naszych treści i dodatkowo ograniczy nieefektywności związane z wyszukiwaniem oraz pobieraniem danych."

"W sytuacji, gdy korporacyjne aplikacje zarządzania dokumentami nabierają bardziej strategicznego znaczenia, wymogi klientów przesuwają się od pojedynczych rozwiązań do kompletnych platform" - powiedział Toby Bell, dyrektor ds. badań w Gartner. "Jednolity stos który może połączyć wcześniej niezależne repozytoria danych to korzyść, której klienci biznesowi nie będą mogli się oprzeć. Nowe funkcje obsługują tworzenie aplikacji branżowych wykorzystujących treści, zarządzanie cyklem życia, dostęp do informacji, procesy współpracy i kontekstowe prezentacje."

Dostępność

Platforma Documentum ECM oraz pakiet programów będą ogólnodostępne od 31 marca 2005 r. W tym czasie pojawi się siedem wersji językowych platformy i produktów do wszystkich obsługiwanych systemów operacyjnych, baz danych, katalogów, serwerów aplikacji i systemów składowania danych.

***

Informacje o firmie EMC
EMC Corporation (NYSE: EMC) to światowy lider w dziedzinie produktów, usług i rozwiązań związanych z przechowywaniem danych i zarządzaniem informacją.
Produkty EMC pozwalają firmom na uzyskanie maksimum korzyści ze swoich danych - najtaniej i na każdym etapie cyklu życia informacji.
Firma jest największym na świecie dostawcą rozwiązań Enterprise Storage Solutions, czyli komputerowych systemów współdzielenia, zarządzania i ochrony danych, opartych o inteligentne macierze dyskowe EMC Symmetrix, CLARiiON, urządzenia sieciowe Connectrix, Celerra i Centera.
EMC konsekwentnie rozwija strategię ILM (Information Lifecycle Management), która polega na optymalizowaniu wykorzystania infrastruktury przy uwzględnieniu zmiany wartości przechowywanych informacji dla działalności firmy. Pozwala to na wyraźnie obniżenie całkowitego kosztu utrzymania systemów. Firma oferuje pełen pakiet rozwiązań umożliwiających realizację koncepcji ILM.
Dzięki przejęciu firm Legato, Documentum, VMware, Dantz oraz Smarts, firma EMC poszerzyła paletę produktów o zaawansowane rozwiązania technologiczne, niezbędne do budowy wszechstronnych rozwiązań składowania, archiwizacji i zarządzania informacją.
Więcej informacji na stronach www.emc.com i www.poland.emc.com.


Informacji mediom udziela:

Partner of Promotion
Monika Bębnowska,
Senior Account Executive
+ 48 (22) 858 74 58 w. 24


EMC, Symmetrix, CLARiiON i Smarts to zastrzeżone znaki towarowe, a Network, SecurWorld i UltraScale to znaki towarowe EMC i jej spółek zależnych. VMware to zastrzeżony znak towarowy VMware Inc. RSA to zastrzeżony znak towarowy RSA. Wszystkie inne znaki towarowe są własnością odpowiednich właścicieli.