BIURO PRASOWE

Motorola, 29.04.2005

200 kolejnych informatyków znajdzie pracę w centrum oprogramowania Motoroli w Krakowie


Centrum Oprogramowania Motorola Global Software Group w Krakowie planuje wzrost zatrudnienia do ok. 700 osób. Motorola zachęca kobiety do składania aplikacji.
Kraków, 29 kwietnia 2005 r. - Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie rozpoczęło rekrutację na około 200 nowych stanowisk pracy dla informatyków - inżynierów oprogramowania. Motorola zaprasza absolwentów polskich uczelni z takich wydziałów jak informatyka, elektronika i telekomunikacja, fizyka, matematyka, automatyka i robotyka. Firma, chcąc przełamać stereotyp męskiej" branży, jest również bardzo zainteresowana kobiecymi kandydaturami na programistów.

Krakowski ośrodek Motoroli rozwija się niezwykle dynamicznie. W ciągu ostatniego roku zatrudniliśmy aż 200 osób na stanowiska programistów. W bieżącym planujemy powiększenie zespołu o kolejne 200 osób. Docelowo do końca 2005 roku Centrum Oprogramowania będzie już zatrudniało 700 programistów" - mówi Jacek Drabik, Dyrektor Centrum Oprogramowania Motorola Global Software Group Poland.

Zgodnie z filozofią programu Diversity czyli Różnorodność - promowania zawodu inżyniera oprogramowania wśród płci pięknej, Motorola zachęca kobiety do udziału w rekrutacji. Zespoły zróżnicowane pod względem doświadczenia i płci uzyskują najwyższą efektywność, dlatego dążymy do zwiększania udziału kobiet inżynierów w naszych zespołach programistów" - podkreśla Jacek Drabik.

Motorola oferuje stanowiska: Software Engineer, Software Test Engineer, Project Manager, Software Quality Engineer, Technical Writer, Systems and Networks Engineer, Lab Administration Engineer oraz Lab Configuration Engineer. Przyszli programiści będą pracować w zespołach zajmujących się m.in. tworzeniem oprogramowania dla systemów bezprzewodowej komunikacji radiowej w standardzie TETRA/APCO oraz oprogramowania i integracji systemów bezpieczeństwa publicznego. Więcej informacji o ofercie pracy znajduje się na stronie:
www.motorolacareers.com/poland

Fakt, że Motorola jest uznawana za prestiżowego pracodawcę, podnosi oczekiwania kandydatów do pracy. Niewątpliwie najatrakcyjniejsze do zaoferowania przez firmę są szerokie możliwości rozwoju zawodowego w zakresie specjalizacji i zarządzania projektami np. udział we wdrażaniu najnowszych technologii i systemów telekomunikacyjnych dla klientów na całym świecie oraz praca w naszych ośrodkach w Europie, obu Amerykach i Azji" - mówi Katarzyna Reinfuss, kierownik ds. personalnych centrum krakowskiego.

Motorola oparła standardy pracy nad oprogramowaniem na modelu jakości tworzenia oprogramowania CMM (Capability Maturity Model). W 2002 roku Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie osiągnęło tzw. SEI Level 5 - piąty, najwyższy poziom dojrzałości organizacji procesu tworzenia oprogramowania, określony przez Instytut Inżynierii Oprogramowania w USA (Software Engineering Institute - SEI). Krakowskie Centrum jest pierwszą instytucją w Polsce, która została certyfikowana na tym najwyższym poziomie.

Informacje o Krakowskim Ośrodku Produkcji Oprogramowania Motoroli
Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie rozpoczęło działalność w kwietniu 1998 roku, a dziś jest częścią światowej sieci 5000 inżynierów pracujących w 20 Centrach Oprogramowania Motoroli, tzw. Global Software Group, w Australii, Singapurze, Malezji, Chinach, Indiach, USA, Kanadzie, Argentynie, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Rosji i Polsce. Każde Centrum specjalizuje się w określonym zakresie technologii i jednocześnie współtworzy zintegrowaną bazę najwyższej klasy specjalistów na potrzeby koncernu Motorola. Motorola w Krakowie zajmuje się głównie produkcją i integracją oprogramowania stacji bazowych telefonii komórkowej 3-ciej generacji w systemach CDMA i UMTS i systemów telekomunikacyjnych w standardzie TETRA/APCO dla służb bezpieczeństwa publicznego.
Motorola w Krakowie posiada unikalne w skali światowej laboratorium infrastruktury komórkowej w systemach CDMA i UMTS dzięki ktorym jest w stanie nie tylko tworzyć i integrować oprogramowanie lecz również świadczyć 24-godzinny serwis dla operatorów komórkowych takich jak Sprint, KDDI, Verizon i Alltell.

***

Kontakty dla mediów:
Małgorzata Matusiewicz
Motorola
+48 22 606 04 50


Agnieszka Józefowicz
+48 22 858 74 58 wew. 49


MOTOROLA i stylizowane logo M są zarejestrowane w amerykańskim Urzędzie Patentowym i Znaków Towarowych. Znak towarowy Bluetooth należy do jego właścicieli i jest wykorzystywany przez firmę Motorola na podstawie udzielonej licencji. Android, Google, Google Maps, Google Latitude, Google Mail, YouTube, iGoogle, Android Market i Google Talk są znakami towarowymi Google inc. Wszystkie inne nazwy produktów i usług należą do ich odpowiednich właścicieli. © 2009 Motorola, Inc.