BIURO PRASOWE

Europlex, 09.07.2004

"Uliczny salon na Puławskiej 17" - poszukiwanie własnego stylu


poszukiwaniu niepowtarzalnego stylu, organizatorzy happeningu przed Europlexem zaprosili Warszawiaków do "Ulicznego salonu na Puławskiej 17", gdzie każdy mógł przymierzyć strój z kolekcji inspirowanej kreacjami haute couture i skorzystać z porady doświadczonej stylistki.
Tak jak każdy z kreatorów buduje własny styl, posługując się charakterystycznym dla siebie systemem znaków, które go wyróżniają, tak my każdego dnia budujemy nasz wizerunek, wyrażający się w tendencji do określonego doboru stroju, makijażu, fryzury i sposobu zachowania się - powiedziała Katarzyna Dydo, dziennikarka mody i stylistka gwiazd.

Podczas kolejnego happeningu z cyklu "poznaj siebie przed Europlexem" zatytułowanego "Uliczny salon na Puławskiej 17" Warszawiacy mogli skomponować i przymierzyć strój autorstwa absolwentek Akademii Sztuk Pięknych. Niezwykłe ubrania, inspirowane "wielkim krawiectwem" wykonane
zostały z cienkiej włókniny - materiału, którym posługują się często młodzi projektanci w kolekcjach pokazowych, ze względu na jego inspirujące właściwości. Kolekcję stanowiły gotowe elementy garderoby, lecz skonstruowane tak, aby uczestnik mógł wybierać elementy, które chce przymierzyć, tworząc własną, indywidualną całość.

Stylistka prowadząca spotkanie opowiadała uczestnikom o najnowszych trendach w modzie, kreowaniu wizerunku oraz o tym, jak korzystać z mody tak, aby nie zatracać własnej osobowości. Prowadząca zachęcała przechodniów do wzięcia udziału w metamorfozie, a tym samym lepszego poznania siebie i spojrzenia na ubiór z innej perspektywy.

W piątkowe popołudnie przed Europlexem duże zainteresowanie przechodniów budziło także stanowisko charakteryzatorki, która proponowała uczestnikom makijaż i fryzurę pasującą do nowego wcielenia, a także doradzała, jak malować się na co dzień aby podkreślić zalety, a ukryć wady nie tworząc wrażenia sztuczności.

Stylistka zachęcała Warszawiaków do opowiadania, jak się czują w nowym wcieleniu i który element zmiany ich najbardziej zaskoczył.

Poprzez happening "Uliczny salon na Puławskiej 17" organizatorzy chcieli zwrócić Warszawiakom uwagę na fakt, że własny styl to umiejętność wybierania z mody tego, co najlepiej nas wyraża, zamiast bezrefleksyjnego spełniania zachcianek sezonu. Niepowtarzalny styl to zestawienie elementów stroju i dodatków, które sprawi, że będziemy się wyróżniać z otoczenia.replica watches uk

***

Dodatkowych informacji udziela:

Kontakt - Dorota Bernat, tel.: (22) 858 74 58,