BIURO PRASOWE

Ghelamco, 05.11.2019

Michał Urbaniak i Ghelamco Poland zapraszają na Urbanator Days 2019


Już wkrótce w Łodzi i Warszawie rozpocznie się wielkie święto jazzu – warsztaty i koncerty, które w ramach 13. edycji Urbanator Days zgromadzą pasjonatów i wykonawców tego gatunku muzycznego z całego świata. Pomysłodawca, organizator i dobry duch przedsięwzięcia Michał Urbaniak zaprasza do wspólnego dzielenia się dźwiękami, wiedzą i doświadczeniem.

Urbanator Days to wyjątkowe wydarzenie, które w tym roku odbędzie się w dwóch miastach mających szczególne znaczenie dla Michała Urbaniaka – w Warszawie, gdzie artysta się urodził, i w Łodzi, w której dorastał.

Trwające cztery dni wydarzenie rozpoczyna się 7 listopada o godzinie 16 warsztatami muzycznymi w Łódzkim Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wymaga jednak uprzedniego zarejestrowania się na stronie www.urbanatordays.pl. Dla wszystkich uczestników będzie to niepowtarzalna okazja, aby pograć i porozmawiać z głośnymi postaciami międzynarodowej sceny muzycznej takimi jak gitarzysta Mark Whitfield, wirtuoz gitary basowej Otto Williams, perkusista Frank Parker, wokalistka Irene Blackman, raper Walter West oraz trębacz Piotr Wojtasik i pianista Michał Wróblewski.

Urbanator Days to projekt skierowany do osób pragnących wykonywać muzykę rytmiczną niezależnie od stylu i gatunku. To miejsce dla pasjonatów, amatorów, studentów, uczniów szkół muzycznych, a także wszystkich utalentowanych ludzi, którzy chcą grać, śpiewać, komponować, aranżować lub rapować – mówi Michał Urbaniak.

Warsztaty będą emocjonującą przygrywką do kolejnego punktu programu tegorocznych Urbanator Days, czyli pierwszego z koncertów, który odbędzie się 8 listopada o godzinie 19 w łódzkim Teatrze Nowym przy ul. Więckowskiego 15.

Następnie muzycy przeniosą się do Warszawy, a dokładnie na Ochotę, która przez dwa listopadowe dni stanie się jazzowym centrum Polski. 9 listopada o godzinie 15 w Ośrodku Kultury Ochoty przy ul. Grójeckiej 75 odbędzie się stołeczna edycja warsztatów, zaś 10 listopada w Och-Teatrze – koncert z udziałem zaproszonych przez Urbaniaka artystów. Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Dzielnicy Ochota pani Katarzyna Łęgiewicz.

Ghelamco od lat angażuje się w interesujące inicjatywy kulturalne, ale Urbanator Days mają dla nas szczególne znaczenie. Przede wszystkim ze względu na osobę i charyzmę Michała Urbaniaka, a po wtóre ze względu na to, że bardzo cenimy pracowitość i kreatywność i chętnie wspieramy projekty promujące tego typu postawy. Z wielką ochotą objęliśmy więc mecenatem to wyjątkowe święto muzyki. Z Urbanator Days jesteśmy związani już od 2014 r., czyli od momentu powołania przez nas Fundacji Sztuka w Mieście – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Michał Urbaniak – jazzman, międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista, kompozytor, aranżer, odkrywca młodych talentów, urodzony w Polsce obywatel świata. Honorowy Obywatel Łodzi. Zdobył uznanie, nagrywając płytę „Tutu” z największą legendą jazzu Milesem Davisem. Zapraszał i bywał zapraszany do współpracy przez takie sławy światowego jazzu, jak: Quincy Jones, Billy Cobham, Stéphane Grappelli, Joe Zawinul, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Kenny Garrett, George Benson, Marcus Miller, Jaco Pastorius, Toots Thielemans, Kenny Kirkland, Larry Coryell, Lenny White i Alphonse Mouzon.

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982