BIURO PRASOWE

STIHL, 10.09.2019

Mają talent i powalczą o medale: nadchodzą Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS®


Wielkie ambicje, ostry jak brzytwa sprzęt i dwunastu najlepszych drwali z całej Polski! Potężni atleci wylali hektolitry potu na drodze do najbardziej prestiżowego tytułu w naszym kraju, a już w sobotę czeka ich chwila prawdy, zawody, do których przygotowywali się od miesięcy. W sobotę w Warszawie odbędzie się najbardziej wyczekiwana impreza sezonu: XVI Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS®. Sześć niezwykle wymagających fizycznie i technicznie konkurencji pozwoli wyłonić najlepszego zawodnika w sportowym cięciu i rąbaniu drewna.


O tym, że warto podziwiać naszych drwali, niedawno przekonali się widzowie i jurorzy jednego z najpopularniejszych „talent show” w Polsce. Czterej czołowi ekstremalni drwale dali przed kamerami telewizyjnymi taki popis sportowego cięcia i rąbania drewna, że nie było wyboru – usłyszeli trzy razy „tak” i w cuglach awansowali do półfinału. Cała czwórka - Michał Dubicki, Jacek Groenwald, Marcin Darga i Krzysztof Majewski – będzie startować w sobotnich Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS®! To niezwykła okazja, żeby na własne oczy zobaczyć fascynujący sport ekstremalny i przekonać się, dlaczego sportowe cięcie i rąbanie drewna zdobywa coraz większą popularność nie tylko nad Wisłą, ale również w najdalszych zakątkach globu.

Zawody odbędą się w trakcie prestiżowych targów FIWE: w najbliższą sobotę, 14 września, przed halą EXPO XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie). Początek o godzinie 12, a mistrza Polski poznamy około godziny 17. Wstęp wolny. W rywalizacji weźmie udział dwunastu czołowych atletów z całego kraju, którzy będą rywalizować w sześciu sprawdzających wszechstronne umiejętności konkurencjach. Faworytem będzie dominator na krajowej arenie, wielokrotny mistrz Arkadiusz Drozdek. Po piętach deptać mu będzie niezwykle szybko rozwijający się Michał Dubicki, który w ostatnich latach przebojem wdarł się do światowej elity, a także członkowie naszej srebrnej drużyny z Mistrzostw Świata w Lillehammer: Jacek Groenwald i Krystian Kaczmarek. Czarnym koniem mistrzostw może okazać się też pochodzący z Pomorza Marcin Darga, który w ostatnim czasie uzyskuje coraz lepsze wyniki.

Mistrz Polski, jeżeli osiągnie wystarczająco dobry wynik, będzie miał zaszczyt reprezentowania naszego kraju w trakcie listopadowych Mistrzostw Świata STIHL TIMBERSPORTS® w Pradze! Stawka jest niezwykle wysoka i nie ma miejsca na potknięcia – na ten dzień czekali wszyscy fani sportów ekstremalnych w Polsce. Przekonaj się na własne oczy, kto najlepiej wytrzyma presję i zademonstruje zabójczą mieszankę siły, szybkości, techniki i odporności psychicznej!

Spektakularne konkurencje, które fascynują widzów

STIHL TIMBERSPORTS® Series to międzynarodowa seria zawodów w cięciu i rąbaniu drewna z użyciem pilarki łańcuchowej, wyczynowej siekiery i specjalnej piły ręcznej. Historia pierwszych zawodów sięga roku 1870. 21 lat później na Tasmanii odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata. Od tego momentu sport ten zyskuje coraz większą popularność na świecie. Trafia do Ameryki Północnej oraz do Europy. Prawie wszystkie konkurencje: trzy z użyciem siekiery i trzy z użyciem pilarki, nawiązują do tradycyjnej pracy wykonywanej przez drwali w lesie. W tradycyjnych zawodach Stihl TIMBERSPORTS® odbywających się na całym świecie od maja do października, rozgrywanych jest 6 konkurencji – Springboard, Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Underhand Chop i Hot Saw. W zawodach drużynowych w Mistrzostwach Świata i Champions Trophy nie rozgrywa się konkurencji Springboard i Hot Saw.

***

 

Biuro prasowe:
Marcin Bratkowski
tel.: 22 858 74 58 wew. 52
e-mail:

Jarosław Zakrzewski
tel.: 22 858 74 58 wew. 68
e-mail:

STIHL® jest zarejestrowaną marką ANDREAS STIHL AG & Co. KG.
Dalsze informacje znajdą Państwo na stronie: www.stihl.pl.