BIURO PRASOWE

Volkswagen, 13.02.2019

Pierwsza etapówka – 8. miejsce Aleksandry Podgórskiej


Zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team pierwszy raz w życiu bierze udział w etapówce. 8. pozycja w klasyfikacji generalnej to dobry wynik.


Aleksandra Podgórska próbuje swoich sił w Salamina Epic Race w Grecji. Pierwsze zawody ukończyła na dobrym 8 miejscu, a po chwili odpoczynku rozpoczęła rywalizację w drugiej edycji wyścigu.

Komentarz zawodnika:

 

Aleksandra Podgórska – 8. miejsce w Salamina Epic #1 By Alter Bike Tours

Dwa dni temu ukończyłam swoją pierwszą etapówkę w życiu - Salamina Epic Race #1. Nie było łatwo, ściganie przez 4 dni pod rząd daje w kość. Jednak najlepsze w tym wszystkim jest to, że dziś zaczęłam kolejną etapówkę. Pierwszego dnia ścigania musiałam zmierzyć się właściwie sama ze sobą na 10 km czasówce w terenie. Uzyskałam 7 czas. Następnego dnia odbył się wyścig XCP od punktu do punktu, który mierzył 32 km. Tutaj znów zameldowałam się 7 na mecie. Trzeci dzień ścigania to wyścig XCO. Niestety, tego dnia było mi bardzo ciężko. Nogi nie chciały się kręcić. Tak naprawdę chciałam tylko dojechać do mety. Wyścig ukończyłam na 10 pozycji i uciekło mi przez to dużo cennych minut w klasyfikacji generalnej. Na koniec czwartego dnia czekał nas maraton na dystansie 65 km. Po prawie 4 godzinach jazdy, na metę wjechałam ósma i taka jest też moja ostateczna pozycja w klasyfikacji generalnej.  Jeden dzień przerwy i od dziś ściganie od nowa.  Jestem już po czasówce. Tym razem wykręciłam 5 czas. Dodam, że Salamina Epic Race #2 jest poprowadzone po tych samych trasach co #1. Myślę więc, że pod koniec etapówki będę mogła jechać już z zamkniętymi oczami znając trasę na pamięć.  

 

Pierwsza etapówka – 8. miejsce Aleksandry Podgórskiej

 

***

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.