BIURO PRASOWE

Ghelamco, 28.08.2018

Kino Letnie na placu Europejskim: „Kumare. Guru dla każdego”, „Egzamin” i „Paddington”


Ghelamco Poland wraz z partnerem wydarzenia, firmą Samsung Polska, zapraszają na ostatnie już w te wakacje seanse Kina Letniego na placu Europejskim. W tym tygodniu w repertuarze dokument: „Kumare. Guru dla każdego”, dramat „Egzamin”, a dla najmłodszych „Paddington”.


W najbliższą środę (29 sierpnia) tradycyjnie dokument. O godz. 20.30 na dużym ekranie na placu Europejskim zobaczymy „Kumare. Guru dla każdego”. Film to zapis wyjątkowego eksperymentu. Reżyser Vikram Gandhu wciela się w postać Kumare, oświeconego guru. Następnie odwołując się m.in. do wschodniej filozofii życia, jogi, gromadzi wokół siebie wspólnotę i zachęca do życia w zgodzie z samym sobą, wyciszania emocji na drodze fizycznych oraz oddechowych ćwiczeń ruchowych. Po co to robi? Chce sprawdzić skąd w człowieku bierze się silna potrzeba duchowości. Film jest zabawnym, choć równocześnie niezwykle szczerym i wnikliwym spojrzeniem na temat relacji człowieka i wiary.

W filmowy czwartek (30 sierpnia) o godz. 20.30 rumuński dramat „Egzamin”. Główny bohater, Romeo Aldea żyje od lat w małżeństwie, w którym nie ma miłości. Z uwagi na dobro dziecka odsuwa od siebie decyzję o rozwodzie, jednocześnie utrzymując potajemne kontakty z kochanką. Najważniejsze jest dla niego szczęście dorastającej córki, dla której zrobiłby wszystko. Próbuje stworzyć jej jak najlepsze warunki do startu w dorosłe życie i marzy o tym, by celująco zdała maturę, a potem wyjechała na studia do Wielkiej Brytanii. Jednak w obliczu dramatycznego zdarzenia bezgraniczna miłość i dobre chęci okażą się niewystarczające. Kłamstwa, hipokryzja i konieczność kompromisów uruchamiają lawinę wydarzeń, które wystawią mężczyznę i jego bliskich na próbę.

Na zakończenie tygodnia ostatni seans Kina Letniego w tym sezonie. W niedzielę (2 września) o godz. 16.00 dla dzieci przygotowano animację „Paddington” zainspirowaną kultową serią książek Michaela Bonda o słynnym niedźwiadku. Tytułowy bohater przebył długą drogę z Peru do Anglii, by na skutek przypadku trafić w ręce rodziny Brownów. Jest bardzo grzecznym misiem, mówi „dzień dobry”, „do widzenia”, „dziękuję”, ale też w swej prostocie bardzo naiwnym. Trudno mu zrozumieć zasady panujące w brytyjskim społeczeństwie, co jest przyczynkiem do mnóstwa przygód i kłopotów. Jednak najmłodszym przedstawicielom rodziny Brownów, Jonathanowi oraz jego siostrze, zupełnie to nie przeszkadza i kochają niedźwiadka bez żadnych uprzedzeń.

Partnerem Kina Letniego na placu Europejskim jest Samsung, który jako producent wysokiej klasy telewizorów QLED TV i firma zaangażowana w rozwój technologii HDR dba o potrzeby widzów, oferując im świetne wrażenia wizualne także w domu. Wstęp na projekcje jest bezpłatny. Na miejscu można kupić smaczne przekąski, dania z grilla i napoje, również alkoholowe. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości jest ogólnodostępny parking pod Warsaw Spire (koszt pierwszej godziny 8 zł, każda kolejna 10 zł).

Kino Letnie na placu Europejskim

Środa i czwartek o godz. 20.30 

Niedziela o godz. 16.00

Wstęp wolny

Aktualne informacje i repertuar dla dorosłych: https://www.facebook.com/events/395833140824454/

Aktualne informacje i repertuar dla dzieci:
https://www.facebook.com/events/2591534751072669/

REPERTUAR:

 

Dokumenty (godz. 20.30)

29.08 Kumare. Guru dla każdego

 

Hity kinowe (godz. 20.30)

30.08 Egzamin

 

Filmy animowane (godz. 16.00)

02.09 Paddington

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Senior Account Executive, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982