BIURO PRASOWE

Ghelamco, 22.08.2018

Kino Letnie na placu Europejskim: „Yes-Meni naprawią świat”, „Boska Florence” i „Pszczółka Maja”


Ghelamco Poland wraz z partnerem wydarzenia, firmą Samsung Polska, zapraszają na Kino Letnie na placu Europejskim. W tym tygodniu w repertuarze dokument: „Yes-Meni naprawią świat”, komediodramat „Boska Florence”, a dla dzieci znana i lubiana „Pszczółka Maja”.


Kino Letnie na placu Europejskim odbywa się w te wakacje aż trzy razy w tygodniu: w środy i czwartki o godz. 20.30 oraz w niedziele o godz. 16.00. Na dużym ekranie można oglądać najlepsze produkcje ostatnich lat, cenione dokumenty i filmy animowane dla dzieci i rodziców. 

W najbliższą środę (22 sierpnia) tradycyjnie dokument. O godz. 20.30 będzie można zobaczyć produkcję „Yes-Meni naprawią świat”. W dużym skrócie film przedstawia dwóch aktywistów, którzy przeprowadzają prowokacje wymierzone przeciw nadużyciom i matactwom największych korporacji. Andy Bichlbaum i Mike Bonanno, bo o nich mowa, robią to w inteligentny i zabawny sposób. Mimo powagi poruszanych tematów dokument można oglądać jak najlepszą komedię. 

W czwartek (23 sierpnia) o godz. 20.30 na dużym ekranie Kina Letniego „Boska Florence” z Meryl Streep i Hugh Grantem w rolach głównych. Akcja osadzona jest w Ameryce lat 40. XX w. Tytułowa bohaterka, to milionerka, miłośniczka muzyki, która postanawia zostać śpiewaczką operową. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie ma żadnych umiejętności wokalnych. Nie przeszkadza jej to jednak w tym, aby wydawać płyty i organizować swoje koncerty. W rozwoju kariery pomaga Florence jej mąż, St. Clair Bayfield. 

Na zakończenie tygodnia, w niedzielę (26 sierpnia), coś dla najmłodszych miłośników kina. O godz. 16.00 rozpocznie się dla nich seans „Pszczółki Mai”. Nowa wersja bajki jest bardzo mocno związana z oryginalną produkcją z lat. 70. Oglądać można te same wątki i postaci. Różnica tkwi oczywiście w jakości obrazu. Historia zaczyna się od narodzin tytułowej bohaterki, która przychodzi na świat przed wyznaczonym terminem i od pierwszych chwil życia rozpiera ją energia. Pszczółka jest bardzo niezależna w swych wyborach, ale nie zapomina o najbliższych, kiedy potrzebują pomocy. Z jej życiowej postawy dzieci mogą uczyć się tolerancji dla inności, bo inny nie znaczy gorszy. 

Partnerem Kina Letniego na placu Europejskim jest Samsung, który jako producent wysokiej klasy telewizorów QLED TV i firma zaangażowana w rozwój technologii HDR dba o potrzeby widzów, oferując im świetne wrażenia wizualne także w domu.

Wstęp na projekcje jest bezpłatny. Na miejscu można kupić smaczne przekąski, dania z grilla i napoje, również alkoholowe. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości jest ogólnodostępny parking pod Warsaw Spire (koszt pierwszej godziny 8 zł, każda kolejna 10 zł).

Kino Letnie na placu Europejskim

Od 19 lipca do 2 września 2018

Środy i czwartki o godz. 20.30

niedziele o godz. 16.00

Wstęp wolny

Aktualne informacje i repertuar dla dorosłych: https://www.facebook.com/events/395833140824454/

Aktualne informacje i repertuar dla dzieci:
https://www.facebook.com/events/2591534751072669/

REPERTUAR:

 

Dokumenty (godz. 20.30)

22.08 Yes-Meni naprawią świat

29.08 Kumare. Guru dla każdego

 

Hity kinowe (godz. 20.30)

23.08 Boska Florence

30.08 Egzamin

 

Filmy animowane (godz. 16.00)

26.08 Pszczółka Maja

02.09 Paddington

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982