BIURO PRASOWE

Ghelamco, 30.07.2018

Kino Letnie na placu Europejskim: „Citizenfour”, „Marsjanin” i „Artur i Minimki 3. Dwa światy”


Ghelamco Poland wraz z partnerem wydarzenia, firmą Samsung Polska, zapraszają na Kino Letnie na placu Europejskim. W tym tygodniu w repertuarze: dokument „Cizitenfour”, film z gatunku fantastyki naukowej „Marsjanin”, a dla dzieci kolejna część animacji „Artur i Minimki 3. Dwa światy”.


Kino Letnie na placu Europejskim odbywa się w te wakacje aż trzy razy w tygodniu: w środy i czwartki o godz. 20.30 oraz w niedziele o godz. 16.00. Na dużym ekranie zobaczymy kinowe przeboje ostatnich lat, znane dokumenty i filmy animowane dla dzieci i rodziców.

W najbliższą środę (1 sierpnia) miłośnicy kina obecni na placu Europejskim obejrzą "Citizenfour" w reżyserii Laury Poitras. Jest to dokument przedstawiający początek skandalu wywołanego informacjami ujawnionymi przez Edwarda Snowdena. Mężczyzna to były agent CIA, który zdecydował się poinformować opinię publiczną o nielegalnych podsłuchach prowadzonych na wielką skalę przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego. Film jest nie tylko szczegółowym zapisem rozmów reżyserki z głównym bohaterem, ale pokazuje również konsekwencje rewelacji Snowdena i reakcje na nie z całego świata.

W czwartek (2 sierpnia) na dużym ekranie zobaczymy „Marsjanina” w reżyserii Ridleya Scotta. Jest to historia astronauty, który po nieudanej ewakuacji zostaje na Marsie sam. Kiedy ciężko ranny odzyskuje przytomność, dochodzi do niego, że jego obóz został zniszczony, ma minimalny zapas powietrza i żywności, a na dodatek stracił łączność z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego. Mężczyzna rozpoczyna trudną walkę o przetrwanie. W rolach głównych występują Matt Damon i Jessica Chastain.

W niedzielę (5 sierpnia) tradycyjnie seans dla dzieci. Tym razem na maluchów czeka popularna animacja „Artur i Minimki 3. Dwa światy”, wyreżyserowana przez Luca Bessona. Jest to trzeci film o perypetiach Artura i żyjących w ogrodzie jego babci malutkich Minimków. Złemu władcy Maltazarowi udało się uzyskać wzrost prawdziwego człowieka. Z pomocą armii gigantycznych moskitów zamierza opanować Ziemię. Powstrzymać może go jedynie Artur, który niestety wciąż jest uwięziony w dwumilimetrowym ciele.

Partnerem Kina Letniego na placu Europejskim jest Samsung, który jako producent wysokiej klasy telewizorów QLED TV i firma zaangażowana w rozwój technologii HDR dba o potrzeby widzów, oferując im świetne wrażenia wizualne także w domu.

Wstęp na projekcje jest bezpłatny. Na miejscu można kupić smaczne przekąski, dania z grilla i napoje, również alkoholowe. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości jest ogólnodostępny parking pod Warsaw Spire (koszt pierwszej godziny 8 zł, każda kolejna 10 zł).

Kino Letnie na placu Europejskim
Od 19 lipca do 30 sierpnia 2018

Środy i czwartki o godz. 20.30, niedziele o godz. 16.00

Wstęp wolny

Aktualne informacje i repertuar dla dorosłych: https://www.facebook.com/events/395833140824454/

Aktualne informacje i repertuar dla dzieci: https://www.facebook.com/events/2591534751072669/

REPERTUAR:

 

Dokumenty (godz. 20.30)

01.08 Citizenfour

08.08 Sugar Man

15.08 Wyjście przez sklep z pamiątkami (godz. 18.30) i Amy (godz. 20.30)

22.08 Yes-Meni naprawią świat

29.08 Kumare. Guru dla każdego

 

Hity kinowe (godz. 20.30)

02.08 Marsjanin

09.08 Czarny Łabędź

16.08 Birdman

23.08 Boska Florence

30.08 Egzamin

 

Filmy animowane (godz. 16.00)

05.08 Artur i Minimki 3. Dwa światy

12.08 Astro Boy

19.08 Małpy w kosmosie

26.08 Pszczółka Maja

02.09 Paddington

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Senior Account Executive, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982