BIURO PRASOWE

Ghelamco, 25.07.2018

Kino Letnie na placu Europejskim: „Amy”, „Dunkierka” i „Munio: Strażnik Księżyca”


Ghelamco Poland wraz z partnerem wydarzenia, firmą Samsung Polska, zapraszają na Kino Letnie na placu Europejskim. W tym tygodniu w repertuarze nagrodzone Oscarami produkcje: dokument „Amy” i dramat wojenny „Dunkierka”, a dla dzieci baśniowy „Munio: Strażnik Księżyca”.


Kino Letnie na placu Europejskim odbywa się w te wakacje aż trzy razy w tygodniu. Na dużym ekranie można oglądać najlepsze produkcje docenione przez krytyków i widzów na całym świecie.

W najbliższą środę (25 lipca) na dużym ekranie zobaczymy obraz „Amy” w reżyserii Asifa Kapadiego, który został nagrodzony statuetką Oscara za najlepszy pełnometrażowy dokument. Jest to opowieść o zmarłej w 2011 r., utalentowanej, brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse. Film przedstawia bardzo szybką karierę artystki, presję sukcesu, trudne związki z mężczyznami oraz skłonność do alkoholu i narkotyków. Do realizacji przedsięwzięcia wykorzystano niepokazywane dotąd archiwalne materiały.

W czwartek (26 lipca) na miłośników kina czeka hollywoodzka superprodukcja „Dunkierka” w reżyserii Christophera Nolana, twórcy m.in. „Incepcji” i „Mrocznego rycerza”. Jest to dramatyczna historia ewakuacji brytyjskich żołnierzy z oblężonej przez Niemców Dunkierki. Wydarzenie, które miało miejsce w 1940 roku, możemy oglądać z trzech przeplatających się perspektyw – lądu, morza i powietrza. Każda z nich prezentuje wydarzenia rozgrywające się w innych ramach czasowych. Produkcja zdobyła aż trzy Oscary: za montaż, dźwięk oraz montaż dźwięku.

Na zakończenie tygodnia seans dla dzieci. W niedzielę (29 lipca) w kinie letnim „Munio: Strażnik Księżyca”, magiczna animacja z baśniową fabułą i ciekawie zbudowanymi postaciami. Historia dzieje się w świecie stworów przypominających ludzi i zwierzęta, ale stworzonych z wosku oraz węgla. Tytułowy bohater to Munio, który niespodziewanie zostaje wybrany do ważnego zadania – wraz z bohaterskim Stalonem mają strzec Księżyca i Słońca.

Partnerem Kina Letniego na placu Europejskim jest Samsung, który jako producent wysokiej klasy telewizorów QLED TV i firma zaangażowana w rozwój technologii HDR dba o potrzeby widzów, oferując im świetne wrażenia wizualne także w domu.

Wstęp na projekcje jest bezpłatny. Na miejscu można kupić smaczne przekąski, dania z grilla i napoje, również alkoholowe. Do dyspozycji zmotoryzowanych gości jest ogólnodostępny parking pod Warsaw Spire (koszt pierwszej godziny 8 zł, każda kolejna 10 zł).

Kino Letnie na placu Europejskim
Od 19 lipca do 30 sierpnia 2018

Środy i czwartki o godz. 20.30, niedziele o godz. 16.00

Wstęp wolny

Aktualne informacje i repertuar dla dorosłych: https://www.facebook.com/events/395833140824454/

Aktualne informacje i repertuar dla dzieci: https://www.facebook.com/events/2591534751072669/

REPERTUAR

 

Hity kinowe

26.07 Dunkierka

02.08 Marsjanin

09.08 Czarny Łabędź

16.08 Birdman

23.08 Boska Florence

30.08 Egzamin

 

Dokumenty

25.07 Amy

01.08 Citizenfour

08.08 Sugar Man

15.08 Wyjście przez sklep z pamiątkami

22.08 Yes-Meni naprawią świat

29.08 Kumare. Guru dla każdego

 

Filmy animowane

29.07 Munio Strażnik Księżyca

05.08 Artur i Minimki 3

12.08 Astro Boy

19.08 Małpy w kosmosie

26.08 Pszczółka Maja

02.09 Paddington

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Senior Account Executive, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982