BIURO PRASOWE

Segro, 11.04.2018

Idea(lny) zakup SEGRO w Warszawie


Firma SEGRO, właściciel, deweloper i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, podpisała umowę kupna IDEAL IDEA Park IV w Warszawie. Obiekt o całkowitej powierzchni ponad 18 500 m², jest w pełni wynajęty. Transakcję od strony sprzedającego koordynowała firma doradcza JLL.


IDEAL IDEA Park IV to miejski park biznesowy klasy A, znajdujący się w granicach Warszawy przy ulicy Działkowej 56. Tworzą go cztery nowe, zrealizowane w dwóch fazach budynki, z których część powstała pod koniec 2016 roku, zaś część w 2017 roku. Do grona najemców parku należą firmy reprezentujące branże m.in. IT, medyczną, FMCG, sieci odzieżowe czy e-commerce.

IDEAL IDEA Park IV, który wkrótce zmieni nazwę na SEGRO Business Park Warsaw, Okęcie, jest piątym parkiem SEGRO w Warszawie i jej okolicach. Firma posiada już w tym regionie parki w Nadarzynie, Pruszkowie, Ożarowie i na Żeraniu. Obok SEGRO Business Park Warsaw, Żerań oraz SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów, SEGRO Business Park Warsaw, Okęcie będzie trzecim parkiem oferującym powierzchnie typu small business units (SBU), idealne dla firm działających w modelu „last mile delivery” i korzystających z ogromnego potencjału warszawskiego rynku.

– Konsekwentny rozwój portfela nieruchomości logistycznych SEGRO w całej Europie, jak i w Polsce, przebiega dwutorowo: z jednej strony dzięki nowym projektom deweloperskim, z drugiej poprzez przemyślane zakupy – mówi Bożena Krawczyk, Dyrektor Inwestycyjny SEGRO w Europie Centralnej.
– Warszawski IDEAL IDEA Park IV spełnił nasze oczekiwania zarówno pod względem unikalnej lokalizacji, jak i najwyższych standardów wykonania. Położony w granicach miasta, doskonale uzupełnia portfolio SEGRO i jest idealnym rozwiązaniem dla klientów zainteresowanych wewnątrzmiejską logistyką.

IDEAL IDEA Park IV jest zlokalizowany w jednej z najbardziej atrakcyjnych pod kątem efektywności łańcucha dostaw części Warszawy. Dziewięć kilometrów dzieli go od centrum miasta, a zaledwie sześć od Lotniska Chopina. Dostęp do tras tranzytowych prowadzących do wszystkich narodowych i międzynarodowych destynacji sprawia z kolei, że z parku możliwa jest sprawna dystrybucja nie tylko na terenie stolicy, ale również na rynki krajów ościennych: do Niemiec, Czech, na Słowację czy Ukrainę. Dogodny dojazd do parku dla potencjalnych klientów i pracowników gwarantuje nie tylko bliskość tras, ale również niewielka odległość od przystanku kolejki WKD i bezpośrednie sąsiedztwo przystanku autobusowego.

- Rozwój e-commerce wzmaga popyt na miejskie powierzchnie magazynowe dedykowane obsłudze last mile delivery. Już wkrótce standardem zakupów online stanie się dostawa tego samego dnia co złożone zamówienie, a co za tym idzie, konieczność utrzymywania towarów w pobliżu klienta docelowego, stąd coraz więcej firm poszukuje i będzie poszukiwało magazynów w obrębie dużych miast – dodaje Magdalena Uler-Kłeczek, Konsulant w Dziale Rynków Kapitałowych, JLL – Jest to trend, który obserwujemy w całej Europie, dlatego gratulujemy SEGRO tego przemyślanego zakupu i cieszymy się, że mogliśmy w tej transakcji reprezentować sprzedającego.

***

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

SEGRO
Agnieszka Sabat
+48 32 603 03 00,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partner of Promotion
Anna Lipińska
+48 22 858 74 58 wew. 81
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partner of Promotion
Jarosław Zakrzewski
+48 22 858 74 58 wew. 68
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m2 o wartości ponad 8 mld funtów. Spółka świadczy swoje usługi klientom z różnych sektorów przemysłu. Nieruchomości firmy skoncentrowane są w obrębie kluczowych aglomeracji i węzłów transportowych w dziesięciu krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com/pl