BIURO PRASOWE

Nestle Polska S.A., 28.04.2017

Nestlé Polska podpisało Deklarację Standardu Minimum Programu Etycznego


Nestlé Polska dołączyło do grona firm, które podpisały Deklarację Standardu Minimum Programu Etycznego, deklarując w ten sposób swoje poparcie dla wartości zawartych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Wytycznych ONZ ds. biznesu i praw człowieka. Uroczyste podpisanie Deklaracji odbyło się w miniony poniedziałek podczas konferencji „Biznes i Prawa Człowieka – Standard Etyki w Polsce”.


Standard Minimum Programu Etycznego to narzędzie pomocne we wdrażaniu programu etycznego, oparte na Wytycznych ONZ ds. biznesu i praw człowieka. Dokument został wypracowany przez Global Compact Poland we współpracy z Rzecznikiem Praw Obywatelskich oraz partnerami programu "Biznes i Prawa Człowieka".

W poniedziałek, 24 kwietnia, w ramach konferencji „Biznes i Prawa Człowieka – Standard Etyki w Polsce’’ zorganizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą, Najwyższą Izbę Kontroli oraz Global Compact Poland, do grona firm promujących prawa człowieka dołączyła firma Nestlé Polska, reprezentowana przez Mariolę Raudo, Kierownika Działu Spraw Korporacyjnych i PR, która podpisała Deklarację Standardu Minimum Programu Etycznego. W ten sposób, Nestlé Polska zdeklarowało swoje poparcie dla wartości zawartych w dokumentach stanowiących źródło Standardu Minimum Programu Etycznego, czyli Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Wytycznych ONZ ds. biznesu i praw człowieka, a także zobowiązało się do przestrzegania zasad i wartości opisanych w Standardzie oraz wdrożenia narzędzi i procesów opisanych w tym dokumencie.

Podpisanie Deklaracji Standardu Minimum Programu Etycznego jest w pełni zgodne z celem i wartościami Nestlé, opartymi na szacunku, a szczególnie z naszymi działaniami wspierającymi społeczności poprzez poszanowanie i propagowanie praw człowieka – mówi Mariola Raudo.

***

O Nestlé
Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 70 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 5000 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2016 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Edyta Iroko
Koordynator ds. Mediów, Nestlé Polska S.A.
Email:
Telefon: +48 22 607 32 54
Mobile: +48 600 204 870

Daria Grzesiek
Account Executive
Email:
Telefon: 22 858 74 58 ext. 30