BIURO PRASOWE

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, 21.04.2017

Startują ekolekcje z ekobohaterem


Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania rozpoczyna program ekologicznych zajęć edukacyjnych „Jak zostać EKOBOHATEREM?” dedykowany szkołom i przedszkolom na terenie Targówka, Rembertowa i Pragi-Południe. Pierwsze lekcje odbędą się w kwietniu br.


Do udziału w programie zgłosiło się blisko 40 placówek oświatowych. Podczas spotkań z EKOBOHATEREM uczniowie dowiedzą się jak prawidłowo postępować z odpadami.– Cieszymy się z tak dużego zainteresowania naszą ofertą edukacyjną. Nie wszystkie szkoły i przedszkola uda nam się wspólnie z EKOBOHATEREM odwiedzić przed wakacjami, dlatego cykl zajęć będzie kontynuowany także w przyszłym roku szkolnym – mówi Piotr Karczewski z MPO.

Zajęcia są elementem działań informacyjno-edukacyjnych towarzyszących projektowi modernizacji Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych. Lekcje odbędą się w formie nauki poprzez zabawę. Animatorzy wspólnie z dziećmi skakać będą po dużej planszy, a w drodze do mety segregować śmieci, poznawać korzyści płynące z recyklingu czy wykorzystania odpadów do produkcji energii. Ekologicznym zmaganiom kibicować będzie maskotka EKOBOHATERA. Zajęcia w danej placówce poprzedzi konkurs plastyczny.

***

Dodatkowych informacji udziela:
Dział Prasowy MPO
(22) 39 10 129