BIURO PRASOWE

Ghelamco, 17.05.2017

Noc Muzeów na placu Europejskim


Już w najbliższą sobotę, w Noc Muzeów, firma Ghelamco Poland zaprasza mieszkańców Warszawy na plac Europejski. Wśród kulturalnych atrakcji tego wieczoru przewidziano m.in. otwarcie wystawy prac Katarzyny Przezwańskiej oraz zwiedzanie placu Europejskiego i Warsaw Spire z przewodnikami.


Dokładnie rok temu, podczas Nocy Muzeów, plac Europejski uroczyście otworzył się dla szerokiej publiczności. Także w tym roku Ghelamco Poland zaprasza wszystkich mieszkańców Warszawy 20 maja od godz. 20 pod Warsaw Spire, zapewniając kulturalne atrakcje.

Tego wieczoru w plenerowym pasażu sztuki Art Walk na placu Europejskim odbędzie się otwarcie wystawy prac znanej artystki młodego pokolenia – Katarzyny Przezwańskiej, która w swojej sztuce odnosi się do przyrody i architektury. Autorka jest twórczynią interwencji architektonicznych, instalacji i obrazów, w których wykorzystuje naturalne materiały. Jej nowa wystawa jest autorskim wyborem skamielin i kości z terenów dzisiejszej Polski, który ma przywoływać momenty z historii rozwoju krajobrazu geologicznego naszego kraju.

Jedną z największych atrakcji Nocy Muzeów będzie możliwość zwiedzenia placu Europejskiego i Warsaw Spire z miejskimi przewodnikami. Uczestnicy wycieczek dowiedzą się m.in. o historii miejsca i ciekawostkach związanych z pierwszym w Polsce miejskim placem zbudowanym przez dewelopera i poznają tajemnice najwyższego biurowca w naszym kraju. 120 osób, które wcześniej zapisało się przez internetowy formularz udostępniony na facebookowym profilu Warsaw Spire, będzie mogło też wjechać na 41. piętro wieżowca i podziwiać nocną panoramę Warszawy.

Dla miłośników motoryzacji DaftCafe przygotował niespodziankę – w Noc Muzeów na placu Europejskim będzie można zobaczyć zabytkowe samochody. Oprócz tego, na miejscu rozdawane będą balony w kształcie serca z hasłem „Kocham Warszawę”, a także będzie można wziąć udział w konkursach. Atmosferę umilą tańczące fontanny, rozświetlone blaskiem kolorowych świateł.

Aktualne informacje o Nocy Muzeów na placu Europejskim i o zapisach na wycieczki z przewodnikami dostępne są na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1921821271406713/

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982