BIURO PRASOWE

Volkswagen, 24.04.2017

Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wystartowali w wyścigu kategorii UCI HC w Austrii


Marek Konwa, Jakub Zamroźniak, Marceli Bogusławski i Katarzyna Solus-Miśkowicz w weekend wystartowali w wyścigu MTB Haiming mającym wysoką kategorię UCI HC. W Austrii pojawiła się czołówka światowego kolarstwa górskiego. Świetny wynik osiągnął Kuba Zamroźniak, który zajął wysokie 5. miejsce w U23.


Jakub Zamroźniak – 5. miejsce w U23, Haiming UCI HC

Naturalna i pełna wielu elementów technicznych trasa w Haiming bardzo mi odpowiadała. Na starcie pojawili się naprawdę bardzo dobrzy zawodnicy – w końcu to kategoria HC. Zgodnie z radą trenera wystartowałem spokojnie, tak żeby utrzymać równe tempo przez cały wyścig. W drugiej części wyścigu zacząłem przebijać się do przodu. Cały czas czułem się dobrze, a rower świetnie spisywał się na technicznych fragmentach trasy. Dzięki temu wyprzedzałem kolejnych zawodników. Do pudła zabrakło dwudziestu paru sekund, ale i tak jestem bardzo zadowolony z 5. miejsca.

Marek Konwa – 24. miejsce w elicie mężczyzn, Haiming UCI HC

Haiming przywitało nas bardzo mocno obsadą z Julienenem Absalonem na czele i świetnie przygotowaną trasą. Niestety zostałem rozstawiony na samym końcu z racji małej ilości punktów UCI – cały czas nad tym pracuję. Zaraz po starcie na rozjazdówce zacząłem wyprzedzać, żeby jak najszybciej przebić się do przodu jednak po kilkuset metrach zatrzymała mnie kraksa zawodników przede mną. Musiałem się zatrzymać i znowu spadłem na daleką pozycję. Przez to pierwsza runda to duży tłok i częste schodzenie z roweru. Gdy zrobiło się trochę luźniej zacząłem odrabiać straty i skończyło się na 24. miejscu. Odczucia mam jak najbardziej pozytywne. Noga kręci się dobrze. Przede mną teraz kolejne starty, również w Polsce i ostatnie przygotowania do pierwszego Pucharu Świata, który już za miesiąc w Novym Mescie.

 

***

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.