BIURO PRASOWE

Ghelamco, 19.04.2017

„Kocham Warszawę zieloną” – Dzień Ziemi na placu Europejskim


22 kwietnia firma Ghelamco Poland zaprasza wszystkich mieszkańców Warszawy na plac Europejski na wspólne świętowanie Dnia Ziemi. W ramach wydarzenia „Kocham Warszawę zieloną” deweloper przygotował dla przybyłych liczne atrakcje, m.in. warsztaty ogrodnicze i konkurs na aranżację miejskich donic. Również tego dnia zostaną uruchomione fontanny przed Warsaw Spire, inaugurując tym samym sezon wiosenny na placu Europejskim.


Z okazji obchodzonego 22 kwietnia na całym świecie Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi, firma Ghelamco Poland, pionier w dziedzinie zrównoważonego budownictwa w Polsce, przygotowała dla mieszkańców Warszawy liczne atrakcje na placu Europejskim. W ramach wydarzenia „Kocham Warszawę zieloną” zorganizowane zostaną m.in. warsztaty ogrodnicze, w czasie których będzie można samodzielnie zasiać nasiona warzyw, kwiatów i ziół, a następnie zabrać je do domu.

Z kolei miłośnicy zieleni w miastach będą mogli popisać się kreatywnością
i znajomością ogrodnictwa w konkursie drużynowym na najlepszą aranżację miejskiej donicy. Zadaniem uczestników będzie wykonanie donicy od początku do końca,
w tym zrobienie drenażu, usypanie podłoża, dobranie roślin oraz ich posadzenie. Nagrodą będzie wjazd na 41. piętro Warsaw Spire, skąd zwycięzcy będą mogli podziwiać niesamowite widoki Warszawy.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci – o dobrą atmosferę wśród najmłodszych zadbają animatorzy z „Misiowej krainy STIXX”, a uśmiech na buzi zapewnią rozdawane lizaki. Również tego dnia, po zimowej przerwie, odbędzie się inauguracja fontann, a na placu Europejskim znów popłynie kaskadowy strumień wody.

„Kocham Warszawę zieloną” wpisuje się w ciąg wydarzeń i miejskich aktywności, organizowanych przez firmę Ghelamco Poland na placu Europejskim. Od czasu otwarcia ogólnodostępnej przestrzeni przed Warsaw Spire w maju 2016 roku, zorganizowano tu już m.in. 4 wystawy w plenerowym pasażu sztuki Art Walk,
a w okresie zimowym wydarzenie „Kocham Warszawę świątecznie”, w czasie którego mieszkańcy Warszawy mogli korzystać m.in. z bezpłatnego lodowiska
i zimowego jarmarku, a także podziwiać piękne iluminacje świąteczne.

„Kocham Warszawę zieloną” – sobota 22 kwietnia, godz. 11-13, plac Europejski. Szczegółowy plan atrakcji dostępny jest na stronie: https://www.facebook.com/events/742221569270970/

***

O GHELAMCO POLAND

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

Informacje dla mediów:
Michał Nitychoruk, Account Manager, Partner of Promotion
e-mail: , tel. 22 858 74 58 w. 95, 600 210 304

Radosław Górecki, Communication Manager, Ghelamco Poland
email: tel. 795 104 982