BIURO PRASOWE

Volkswagen, 01.08.2016

Michał Ficek zajął 3. miejsce w Krokowej w Lang Team Maratonie!


W weekend Michał Ficek z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wystartował w Lang Team Maratonie w Krokowej. Na urokliwej trasie nadmorskiej gminy Krokowa Michał Ficek po zaciętej rywalizacji uplasował się na 3. miejscu na dystansie Grand Fondo. Na starcie pojawiło się blisko 600 miłośników kolarstwa górskiego.

Krokowa to nadmorska miejscowość znajdująca się 20 kilometrów od Władysławowa. Trasa tegorocznego maratonu przebiegała terenami leśnymi wokół Góry Zamkowej. Zawodnicy startujący w wyścigu poruszali się głównie leśnymi ścieżkami, za wyjątkiem początku i końca trasy, gdzie kolarze jechali drogą asfaltową. Najbardziej wymagający okazał się odcinek środkowy, a to za sprawą licznych podjazdów i zjazdów. Michał Ficek wystartował na dystansie Grand Fondo liczącym 86 km. Poniżej komentarz zawodnika Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, który opisuje swoje wrażenia ze startu w Lang Team Maratonie w Krokowej.

Komentarz Michała Ficka z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (3. miejsce w Krokowej w Lang Team Maratonie, 3:07:48)

Na wyjazd do Krokowej zdecydowałem się ze względu na brak innych wyścigów w tym terminie i chęć urozmaicenia kalendarza startów. W górach bywam praktycznie co tydzień, natomiast morze ostatni raz widziałem kilka lat temu. Doskonała okazja do połączenia przyjemnego (ścigania) z pożytecznym (wdychanie jodu i peeling stóp na plaży), nawet jeśli cały wyjazd trwa tylko 2 dni. Profil trasy w Krokowej zdecydowanie nie był moim wymarzonym, jednak na każdym wyścigu daję z siebie 100%. Nie inaczej było tym razem i mimo bardzo mocnej obsady starałem się cały czas kontrolować rywalizację. Na drugiej rundzie uformowała się czołowa grupa, w której kręcili ze mną Wojtek Halejak i Mariusz Kozak z JBG2. Odczepienie wagonika VW z czerwonego pociągu nastąpiło dopiero na ostatnim podjeździe kilka kilometrów przed metą, kiedy musiałem uznać wyższość chłopaków z Gliwic (dzięki za jazdę i gratulacje!). W międzyczasie nad trasą przeszła solidna ulewa, która utrudniła rywalizację i skutecznie upośledziła działanie mojego roweru. Mimo to nie mogę być niezadowolony z przebiegu rywalizacji, jak i spędzonego nad morzem czasu.

***

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.